Żegluga

Norwegia staje się czołowym państwem na świecie, gdy chodzi o korzystanie z najnowocześniejszych, przyjaznych środowisku rozwiązań. Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat liczba promów elektrycznych, spełniających warunki „zero emission”, ulegnie tam zwielokrotnieniu.

Komentatorzy zwracają uwagę, że choć Norwegia jest krajem bardzo bogatym w surowce naturalne, w tym paliwa kopalne, to równocześnie nie ustaje w staraniach, by stać się jednym z najbardziej „zielonych” miejsc świata. Wysiłki te doskonale widać również, gdy chodzi o transport i świetnie rozwiniętą w kraju fiordów komunikację promową. Liczba działających w Norwegii promów elektrycznych będzie rosła z roku na rok. Szacuje się, że do 2021 r. liczba akumulatorów wyprodukowanych na potrzeby tamtejszej branży promowej urośnie do 60.

- Musimy dysponować solidną siatką połączeń promowych - tłumaczy Edvard Sandvi, który odpowiedzialny jest za komunikację promową w działającej w Norwegii dyrekcji dróg. - To wymaga niezawodnych rozwiązań, które będą działać przez cały czas.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter