Żegluga

Popularny duński przewoźnik promowy, firma Færgen, pozbywa się kolejnego promu. Należący do operatora prom Hammerodde znalazł właśnie nowego właściciela.

Firma Færgen przygotowuje się na zupełnie nową sytuację, która stanie się faktem we wrześniu przyszłego roku. Armator przestanie wówczas wykonywać połączenia na Bornholm, które dziś wykonuje statkami w barwach BornholmerFærgen. Nowym podmiotem, który zyskał koncesję na obsługę wyspy, jest firma Molslinjen. Przedstawiciele Færgen już dziś prowadzą pracę nad optymalizacją stanu floty i dostosowaniem jej do nowych realiów. Już dziś wiele promów, które do tej pory pływały na duńską wyspę, zmienia właścicieli. Kolejnym jest jednostka Hammerodde.

Duński armator poinformował właśnie o sprzedaży promu typu ro-pax, który do tej pory wykonywał operacje na trasie Rønne-Køge. Nowym właścicielem statku będzie Stena Line. W komunikacie podkreślono, że dla pasażerów sytuacja pozostanie bez zmian. Hammerodde będzie bowiem nadal obsługiwał połączenia na Bornholm aż do czasu wygaśnięcia kontraktu jesienią przyszłego roku.

Więcej >>>

PromySkat.pl