Żegluga

Operator promowy Tallink oraz firma Telia testują wspólnie technologię 5G, która ma stanowić nową jakość, jeśli chodzi o rozwiązania telekomunikacyjne. Odpowiednia infrastruktura została zainstalowana na pokładzie promu Silja Europa.

Choć eksperci zapowiadają, że komercyjne wykorzystanie nowej technologii stanie się możliwe w 2020 r., to już teraz trwają zaawansowane prace nad jej wdrożeniem. Tallink jako firma otwarta na nowoczesne technologie, wspólnie z firmą Telia, prowadzi doświadczenia na pokładzie promu Silja Europa. Na statku pojawiła się już odpowiednia infrastruktura.

- Z naszych informacji wynika, że jesteśmy jedną z pierwszych na świecie firm, która prezentuje możliwości technologii 5G, pozwalając tysiącom klientom Tallink korzystać z tej ultraszybkiej sieci - powiedział Dan Strömberg z firmy Telia Estonia.

Technologia 5G pozwala na osiągnięcie olbrzymich prędkości – zgodnie z założeniami, nawet do 100 Gbps, znacznie przekraczając to, na co pozwala powszechnie stosowana obecnie technologia LTE. Do tego dochodzą jeszcze opóźnienia na bardzo małym poziomie.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter