Żegluga

Nowy szwedzki operator promowy, firma Gotlandsbåten, zaoferuje w przyszłym roku pasażerom połączenia z Gotlandii do Nynäshamn oraz Västervik. Będą one realizowane latem.

Początkowy plan zakładał, że statek będzie pływał na trasie z Visby na wyspie Gotlandia do Västervik na wschodnim wybrzeżu Szwecji. Teraz już wiadomo, że oprócz tego połączenia przewoźnik zaoferuje też drugie - Visby-Nynäshamn. Przeprawa na tej pierwszej trasie zajmie 2 godziny. Drugie połączenie, które pozwoli szybko dostać się do stolicy Szwecji, potrwa 3 godziny. W Nynäshamn jednostka w barwach Gotlandsbåten będzie cumowała w tym samym miejscu co prom należący do PŻB (Polferries).

- Port Nynäshamn jest korzystnie położony i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać nowego interesującego klienta - powiedział Henrik Widerståhl, zastępca dyrektora w Ports of Stockholm.

Obie trasy będą obsługiwane szybkim promem Express, który do niedawna pływał w barwach P&O Ferries na trasie Larne-Troon. P&O Ferries nie przedłużyło jednak umowy czarterowej, a prom będzie teraz obsługiwał trasy w Skandynawii.

Nowy operator będzie oferował przeprawy z Gotlandii od czerwca do sierpnia. Niewykluczone jednak, że z usług Gotlandsbåten będzie można skorzystać wcześniej, nawet pod koniec kwietnia przyszłego roku.

Gotlandsbåten ze swoimi usługami miał wystartować już w 2014 r., a jego oferta miała być hitem sezonu. Przedsiębiorstwo ostatecznie anulowało jednak rejsy, które miały się odbywać w sezonie letnim 2014 r. Wszystko po tym, jak jednostka Vastervik, która miała realizować kursy na tej trasie, utknęła w jednej z greckich stoczni. Firma musiała zwrócić pieniądze za bilety 40 tysiącom klientów, którzy dokonali wcześniej rezerwacji.

PromySkat
Źródło: Gotlandsbåten

1 1 1 1