Żegluga

Szwedzki armator Stena Line zgłosił ofertę zakupu irlandzkiej linii promowej Celtic Link Ferries, która operuje na połączeniu promowym Rosslare - Cherbourg.

Celtic Link oferuje obecnie trzy rejsy w tygodniu pomiędzy Irlandią a Francją, relację tę obsługuje jednostka Celtic Horizon. Prom został zbudowany w 2006 roku w stoczni Cantiere Navala Visentini, w Portoviro we Włoszech. Pełna moc silników wynosi 21 600 KW, co pozwala mu rozwijać prędkość do 22,5 węzła. 2250 metrów linii ładunkowej pomieści 200 samochodów osobowych oraz 120 jednostek frachtowych, a pokład obejmuje miejsca dla do 1000 pasażerów.

Ostateczne szczegóły transakcji nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, ale jeden z przedstawicieli Stena Line powiedział, że ma nadzieję na przejęcie procedur obsługi połączenia już od końca marca.

"Przejęcie połączenia Rosslare - Cherbourg jest kluczową inwestycją w strategii Stena Line i jednym z elementów, który pomoże pobudzić i wzmocnić istniejące i nowe możliwości dla handlu i turystyki pomiędzy Irlandią i Francji oraz poza nią" - powiedział kierownik połączeń irlandzkich w Stena Line, Ian Davies.

PromySkat

1 1 1 1