Żegluga

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski wzbudził duże zainteresowanie wśród odwiedzających targi w Düsseldorfie.

Targi Żeglarskie to największa taka impreza w Europie, gdzie wystawia swe produkty ponad dwa tysiące firm i organizacji. Wśród nich jest Związek Portów i Przystani Jachtowych, który promuje właśnie Zachodniopomorski Szlak Żeglarski.

- To ogromna szansa dla waszego regionu - mówi dziennikarz miesięcznika "Żagle", Dominik Życki. - Dlaczego tak mało jachtów pływa po polskim morzu? Po pierwsze dlatego, że przez wiele lat pływanie po polskim morzu było zabronione albo utrudnione. Po drugie dlatego, że było bardzo mało przystani. Teraz poszliście naprzód, stworzyliście wiele fajnych przystani. Moim zdaniem, to niezbędny krok, żeby ściągnąć w to miejsce jachty.

W ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego oddano już 16 portów i marin jachtowych, część z nich wybudowano od podstaw. Projekt zakłada stworzenie dogodnych warunków do żeglarskiej turystyki dla podróżujących wodą z Berlina przez Szczecin i Zalew Szczeciński do Morza Bałtyckiego.

0 Dajcie ludziom takie pensje by jak szwaby mogli kupic sobie jachty
Albo niech jachty kosztuja normalne pieniadze , to wtedy i mariny i szlaki zeglugowe beda pelne.
Przecietny szwab ze swoimi zarobkami kupuje wyprodukowany w Polsce jacht NIE DLATEGO ZE JEST DOBRY tylko dlatego ZE JEST TANI.

Znam ludziz tego sektora i wiem co pisze. Nie jestescie zadna sensacjai a ni z rejonem ani ze sporzetem. Do Polski sie jedzie BO JEST TANIO , BO NIE MA EURO. Mozna jesc ,pic , kupowac 4 rqazy taniej niz u siebie w Niemczech. Do tego polskie lodeczki SA TANIE. Zadna tam polka , po prostu nowy , tani jacht z Polski.
21 styczeń 2014 : 14:30 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: