Żegluga

Zysk netto armatora rosyjskiego Sowkomflot, specjalizującego się w przewozach produktów naftowych, zmniejszył się w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. o 1,8 razy w porównaniu z tym samym okresem ub.r., do 570,8 mln rubli.

Spółka uzyskała 1,4 mld rubli przychodów, tj. o 14,8 proc. niższe r/r. Wskaźniki wykorzystania floty armatora były jednymi z najgorszych w tej dekadzie, informuje agencja informacyjna Prajm. Główną tego przyczyną, podobnie jak spadku wskaźników finansowych, była utrzymująca się i rosnąca nadwyżka wielkości floty światowej nad popytem na przewozy.

Grupa Sowkomflot (pełna nazwa: Nowoczesna Flota Handlowa) z siedzibą w St. Petersburgu jest jednym z największych na świecie armatorów, specjalizujących się w transporcie ropy naftowej, produktów ropopochodnych i gazu płynnego. Jej flota składa się z ponad 150 tankowców o łącznej nośności 12 mln DWT. Jedynym udziałowcem spółki jest Federacja Rosyjska.

We flocie Sowkomflot są m.in. trzy tankowce klasy Panamax o nośności 114,1 tys. ton, posiadające klasę B (w międzynarodowej kwalifikacji), tj. zdolne do pływania w warunkach lodowych. Tankowiec „Olimpijskij Prospiekt” przeznaczony jest do obsługi portów Morza Bałtyckiego, w tym Ust-Ługa i Primorska.

0 yhy yhy
panie redaktorze większość Polaków nie wie ile to jest rubel ... warto było by nadmienić, że jeden złociszek polski to całe 10 g*wno wartych rubli, z resztą można było też napisać że przychód wyniósł 100 mld dolarów zimbabweńskich wyglądało by jeszcze efektowniej niż w/w artykule
26 listopad 2013 : 20:46 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: