Żegluga

Gdyński Balticon SA (...), znaczący w regionie Bałtyku operator w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego osiągnął w pierwszym półroczu przychody w wysokości 29,42 mln zł, czyli o 51 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. EBITDA wyniosła 2,20 mln zł, co oznacza wzrost o 221 proc. wobec analogicznego okresu 2011.

- Pierwsze półrocze 2012 roku było dla Balticonu okresem intensywnego wdrażania kolejnych etapów planu inwestycyjnego, na którego realizację pozyskaliśmy środki z emisji akcji. Naszym największym osiągnięciem było podpisanie w maju umowy na dzierżawę placu w sąsiedztwie terminalu DCT.

Na terenie nieruchomości zakończyliśmy już wstępne prace związane z budową pierwszego w Polsce dużego serwisu kontenerów chłodniczych.

Co niezwykle istotne, współpracą na polu serwisowania specjalistycznych platform chłodniczych w naszym warsztacie są zainteresowani kluczowi światowi armatorzy, w tym Maersk. Prowadzimy działania mające na celu rozszerzenie naszej obecnej współpracy - mówi Tomasz Szmid, prezes Balticon SA.

Wysoka dynamika przeładunków w polskich portach i duże szanse pojawiające się przed rodzimym rynkiem sprawiają, że gdyńska firma ma przed sobą dobre perspektywy dla dalszego rozwoju.

Nakłady inwestycyjne spółki w I półroczu tego roku sięgnęły ponad 950 tys. zł i dotyczyły głównie prac związanych z rozbudową depot (miejsce składowania kontenerów) w Gdańsku oraz budowy pierwszego w Polsce dużego serwisu kontenerów chłodniczych.

Jacek Klein

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter