Żegluga

Tryton - największy i najnowszy holownik Zakładu Usług Żeglugowych w Szczecinie - sprzedany. ZUŻ nie zdradza kto i za ile kupił jednostkę. Wiadomo jedynie, że cena wywoławcza wynosiła 12 mln zł. Za pieniądze ze sprzedaży zakład spłaci hipoteki.

ZUŻ, który jest drugą największą firmą holowniczą w porcie, jest w tzw. upadłości likwidacyjnej. Teraz syndyk chce wystawić na sprzedaż pozostałe holowniki. W sumie jest ich 11. Są to jednak jednostki starsze i mniejsze niż Tryton. Wartość zakładu to 10 milionów złotych. Chętni mogą składać oferty przez dwa tygodnie. Mimo że ZUŻ jest w upadłości, świadczy usługi holownicze.

Wcześniej Zakład Usług Żeglugowych sprzedał także największy pływający dźwig w Szczecinie - Gucia.

Grzegorz Gibas

 

Uzupełnienie:

Pomimo tego, że powyższa informacja z Radia Szczecin nie precyzuje kto kupił Trytona, nie jest to żadną tajemnicą. Nabywcą jest holenderski armator Muller Dordrecht a dawny Tryton będzie pływał w jego flocie jako En Avant 10. O pewnego czasu w Internecie dostępne są grafiki komputerowe prezentujące ex. Trytona w barwach nowego armatora.

(Redakcja Portalu Morskiego)

alt

1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.6182 3.6912
EUR 4.2232 4.3086
CHF 4.5137 4.6049
GBP 4.8868 4.9856

Newsletter