Żegluga

Statek towarowy płynący z Bazylei w kierunku Karlsruhe staranował i zniszczył wrota śluzy na Renie w Badenii-Wirtembergii. Policja wodna szacuje szkody na około półtora miliona euro.

Jednostką sterowała najprawdopodobniej pijana kobieta, pisze portal tygodnika "Spiegel". Prowadzone jest dochodzenie w sprawie zagrożenia dla ruchu żeglugowego.

Trasa była prosta - powiedział rzecznik policji. - Pracownik śluzy widział zbliżający się statek przez kilka minut.

W momencie zdarzenia, do którego doszło w ubiegłą sobotę, w śluzie znajdował się inny statek. Według policji nikt nie został ranny. Statek również praktycznie nie został uszkodzony. W wyniku wypadku po śluzie Ren można poruszać się tylko przez jedną z dwóch komór śluzy, co może prowadzić do opóźnień w ruchu żeglugowym.

Policja wodna szacuje szkody na około półtora miliona euro. Prace naprawcze mogą potrwać nawet rok, ponieważ ciężkie wrota śluzy muszą zostać specjalnie wykonane, pisze w piątek "Spiegel".

Śledczy nie powiedzieli dokładnie, jak pijana była sterniczka: "Po szklance piwa prawdopodobnie wszystko wyglądałoby inaczej". Kobieta była już mocno pijana.

Fot.: Wasserstraßen- und Schifffahrtsverwaltung des Bundes

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9567 4.0367
EUR 4.2903 4.3769
CHF 4.5349 4.6265
GBP 5.0003 5.1013

Newsletter