Żegluga

W drugiej połowie czerwca ruszy połączenie Żeglugi Gdańskiej na przekop Mierzei Wiślanej. To już pewne - harmonogram rejsów jest już na stronie armatora. 

Szlak wodny, łączący Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym otwarto w ubiegłym roku. Z inwestycji, określanej jako strategiczną dla Polski, planuje skorzystać Żegluga Gdańska. Od 17 czerwca rozpoczną się regularne rejsy katamaranem z Gdyni w kierunku kanału Nowy Świat. 

Dostaliśmy już zgodę z Urzędu Morskiego. Jest to jedno z tych uzgodnień, które wstrzymywały nam rejsy, które pierwotnie miały zacząć się przed majówką. Możemy płynąć blisko brzegów, przecinać tory wodne i podejścia. Pasażer będzie mógł zobaczyć Sopot, wejście do Portu Gdańsk, Port Północny – mówi na łamach Radia Gdańsk Jerzy Latała, prezes Żeglugi Gdańskiej.

Jak informuje Żegluga Gdańska, rejs w jedną stronę potrwa trzy godziny. Statek wypływa z Gdyni o 9, a z Mierzei o 14. Co oznacza, że postój w porcie Nowy Świat potrwa dwie godziny. Będą to tzw. rejsy "bike and boat", umożliwiające ze sobą na pokład, w cenie biletu (250 zł), roweru.

(…) Chętni mogą po przepłynięciu w jedną stronę wrócić rowerem w drugą. Dla miłośników turystyki aktywnej to może być ciekawa propozycja – mówił z kolei na łamach Trójmiasto.pl prezes Latała

AL, z mediów (Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk)

Fot.: Sławomir Lewandowski / PortalMorski.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.1237 4.2071
EUR 4.4277 4.5171
CHF 4.5592 4.6514
GBP 5.1538 5.258

Newsletter