Żegluga

Od godzin popołudniowych z wody i powietrza prowadzone są poszukiwania mężczyzny, który wypadł za burtę promu Stena Spirit. Poniedziałkowe działania, w których biorą udział jednostki SAR, Straży Granicznej i śmigłowiec prowadzone są m.in. w okolicach gdyńskiego portu.

Jak przekazał w poniedziałek PAP kierownik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Wojciech Paczkowski, ok. godz. 12 służby zostały powiadomione, że z promu Stena Spirit, tuż po wyjściu z gdyńskiego portu, wypadł mężczyzna, pełniący na statku funkcję kucharza.

Przeszukiwany jest teren Zatoki Gdańskiej od Redy do Portu Gdynia - wskazał Paczkowski. Dodał, że w akcji poszukiwawczej biorą udział jednostki SAR, Straży Granicznej oraz śmigłowiec ratowniczy.

Prom Stena Spirit, z którego wypadł mężczyzna płynie z gdyńskiego portu do szwedzkiego Karlskrona.

Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną wypadnięcia mężczyzny z promu.

Aktualizacja, 20 września

Mężczyzna, którego poszukiwano w poniedziałek na Zatoce Gdańskiej wyskoczył z pokładu promu. Jak informuje portal Trójmiasto.pl, nie była to próba samobójcza, chciał wrócić do portu.

Pomocnik kucharza pracował na innym statku tego samego armatora. W dniu zdarzenia odwiedzał znajomych, nie zdążył jednak opuścić pokładu jednostki przed jej wyjściem z portu.

Poniedziałkowe poszukiwania nie zostały wznowione we wtorek.

PAP, AL, z mediów

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter