Żegluga

Wärtsilä Voyage, część grupy Wärtsilä, poinformowała, że jej system kamer Smart Panoramic Edge Camera System (SPECS) zostanie wykorzystany przez Brittany Ferries w celu poprawy bezpieczeństwa i efektywności operacji promów pasażerskich. SPECS zostanie najpierw zainstalowany na pokładzie ponad 200-metrowego promu Salamanca, który rozpoczął rejsy między Portsmouth a Bilbao w marcu 2022 roku.

Nawigacja w zatłoczonych portach i cumowanie to dwa z najbardziej wymagających aspektów eksploatacji promów - informuje Wärtsilä w komunikacie. Rozmiary statku oraz trudne warunki pogodowe oznaczają, że margines błędu podczas tych manewrów jest niewielki. Kamery SPECS mają zapewnić załodze widok 360°, od krawędzi kadłuba po horyzont, przesyłany w czasie rzeczywistym bezpośrednio na mostek. Wskazania na żywo odległości do obiektów wokół statku zmniejszają ryzyko kolizji, chroniąc pasażerów, załogę i prom, podczas gdy lepsza widoczność pomaga kapitanom w nawigacji na wzburzonym morzu.

Przy napiętych harmonogramach, minuty zużyte na manewrowanie na obu końcach trasy mogą również szybko zwiększyć koszty. Efektywność osiągnięta dzięki pomocy systemu SPECS może zminimalizować m.in. zużycie paliwa. Oszczędzając je, Brittany Ferries zmniejsza również emisję gazów cieplarnianych, realizując strategię zrównoważonego rozwoju firmy.

SPECS pomoże załodze statku Salamanca zwiększyć świadomość sytuacyjną, a jednocześnie umożliwi Brittany Ferries poprawę bezpieczeństwa operacyjnego i wydajności. Proaktywność firmy w przyjmowaniu najnowocześniejszych technologii jest imponująca i zapewni, że pozostanie ona jednym z wiodących operatorów promów na kanale La Manche - skomentował Sasha Heriot z Wärtsilä Voyage.

SPECS umożliwia również szereg innych funkcji. Przetworzone dane mogą być eksportowane do wykorzystania w symulacji i szkoleniach. Brittany Ferries planuje wykorzystać dane, aby pokazać innym załogom, jak można wykonać manewry w określonych warunkach i portach. Eksport do obiektów symulacyjnych może również pozwolić na dokładne zbadanie wszelkich wypadków na statku, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia podobnych zdarzeń.

AL, rel (Wärtsilä)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter