Żegluga

P&O Ferries zaoferuje swoim klientom frachtowym specjalnie zaprojektowany, nowy cyfrowy produkt, który ma na celu usprawnienie procedur kontroli granicznej związanych z nowymi, postbrexitowymi regulacjami.

W ślad za nowymi granicznymi procedurami celnymi dla dostaw towarów z Europy do Wielkiej Brytanii, które weszły w życie 1 stycznia 2022, P&O Ferries wprowadza nowe, bezpłatne cyfrowe rozwiązanie “Travel Wallet” (Portfel Podróżny), by pomóc przewoźnikom przygotować się przed podróżą i uprościć odprawę check-in dla kierowców frachtowych w swoich portach.

Travel Wallet pomoże klientom wybrać, które dokumenty są niezbędne dla każdej przeprawy, zależnie od wybranej trasy oraz przewożonego ładunku. Klienci mogą również zweryfikować posiadane dokumenty oraz zachować referencje celne w nowej aplikacji, generując jeden kod kreskowy, który może być użyty przez kierowców podczas odprawy check–in, usuwając bariery językowe i pozwalając kierowcom po prostu zeskanować jeden kod i wyruszyć w dalszą podróż.

Graniczne procedury celne wprowadzone w styczniu zeszłego roku spowodowały zamieszanie w branży transportowej co do wymaganych deklaracji dla każdej z przepraw. Kierowcy przedstawiali nieprawidłowe dokumenty podczas odprawy check-in, co prowadziło do wydłużonego czasu oczekiwania w portach.

P&O Ferries wierzy, że Travel Wallet pomoże skrócić czas spędzony przez kierowców w kolejkach oraz podczas odprawy check-in, skracając cały proces portowy nawet do 50 proc.

- Nowe graniczne procedury celne dodają złożoności, czasu oraz kosztów procesu transportowego, zostaną jednak z nami na stałe i z biegiem czasu staną się nową rutyną. Wierzymy jednak, że każdy uczestnik branży powinien uczynić co w jego mocy, aby uprościć cały proces i uczynić go jak najbardziej wydajnym, co jest także celem działań podejmowanych przez P&O Ferries. W minionym roku regularnie rozmawialiśmy z naszymi klientami o trudnościach, których doświadczają i monitorowaliśmy wpływ, jaki zmiany miały na nasze porty, aby wykryć najczęstsze problemy i znaleźć sposoby na ich rozwiązanie, zarówno jeśli chodzi o proces przed, jak i w dniu podróży - powiedział Peter Hebblethwaite, CEO P&O Ferries.

Problemem, który zidentyfikowaliśmy podczas odprawy check-in był fakt, że kierowcy nie posługujący się lokalnym językiem w portach często nie są pewni, jakie dokumenty celne powinni okazać, co powoduje przedstawianie pracownikom portów dziesiątki dokumentów do skanowania. Rozumiemy, że stanowi to wyzwanie dla kierowców, chcemy więc im w tym pomóc.Travel Wallet zapewnia kierowcom jeden główny kod kreskowy, który mogą zeskanować w kilka sekund, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania oraz kolejki dla każdego z pojazdów w naszym porcie. Travel Wallet może również wysyłać informacje na temat zmian statusu celnego (czy konieczna jest inspekcja celna), by klienci byli poinformowani o nim na każdym etapie podróży - dodał Peter Hebblethwaite.

P&O Ferries jest częścią DP World, wiodącego dostawcy zaawansowanych rozwiązań logistycznych, wspierających światowy handel. Travel Wallet został stworzony we współpracy z CNS, firmą oferującą rozwiązania cyfrowe w ramach CARGOES – spółki z grupy DP World.

Klienci korzystający z Travel Wallet będą również mieli dostęp do innych produktów ułatwiających procedury brexitowe, oferowanych przez platformę CARGOES należącą do DP World, np. BEEMS Border Management Products, które są zestawem rozwiązań, oferujących łatwy w użyciu system zarządzania dokumentami celnymi dla przewozów na trasach RORO (roll-on-roll-off) pomiędzy Wielką Brytanią i UE w oparciu o dostęp do wszystkich systemów celnych.

Produkt BEEMS Pre-lodgement zapewnia jeden punkt dostępu do systemów GVMS (w Wielkiej Brytanii) oraz Douane (we Francji), gdzie użytkownicy mogą wygenerować niezbędne referencje celne (GMR) oraz uzyskać aktualizacje statusów celnych w czasie rzeczywistym na czytelnym pulpicie aplikacji.

Produkt Safety and Security Declarations to prosta w użyciu platforma do generowania i przesyłania deklaracji Safety and Security (ENS, EXS) dla Wielkiej Brytanii i Francji. Z kolei produkt Customs Declarations to platforma zaprojektowana do generowania deklaracji celnych importowych i eksportowych w brytyjskich systemach celnych CHIEF i CDS.

Nasze produkty BEEMS Border Management pozwalają zminimalizować problemy spowodowane przez nowe wymogi dotyczące dokumentów celnych, zapewniając płynny i efektywny przepływ towarów. Produkty te są już dostępne, a pewne ulepszenia oraz dostępność na kolejnych trasach są planowane jeszcze w tym roku. Ostatecznie pełen pakiet produktów będzie oferował rozwiązania dla wszystkich obszarów łańcucha dostaw związanych z importem i eksportem ładunków do/z Wielkiej Brytanii - powiedział Matthew Bradley, dyrektor zarządzający CNS/CARGOES w Wielkiej Brytanii.

Travel Wallet jest częścią tego pakietu produktów i pozwoli znacznie uprościć obsługę dokumentów wymaganych przed dotarciem do portu, a także będzie ogromnym wsparciem dla kierowców, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że nasz partner P&O Ferries zaoferuje to rozwiązanie swoim klientom bezpłatnie - dodał.

Travel Wallet jest już dostępny na trasie P&O Ferries Dover - Calais.

P&O jest wiodącą, paneuropejską grupą promową i logistyczną. Jest częścią DP World, wiodącego dostawcy inteligentnych rozwiązań logistycznych, wspomagających przepływ handlu na całym świecie. P&O Ferries jest znaczącym dostawcą usług transportu towarowego i pasażerskiego, obsługującym osiem głównych tras między Wielką Brytanią, Irlandią, Francją, Holandią i Belgią. Jej spółka logistyczna, P&O Ferrymasters, obsługuje zintegrowane połączenia drogowe i kolejowe z krajami na całym kontynencie, w tym z Włochami, Polską, Niemcami, Hiszpanią i Rumunią oraz ułatwia przepływ towarów do Europy z krajów azjatyckich przez Jedwabny Szlak.

rel (P&O)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter