Żegluga

Wody Polskie poinformowały o "redukcji oznakowania żeglugowego na sezon zimowy". Wyłączono także maszty ostrzegające o nagłym załamaniu pogody, a ze śluz i niektórych kanałów można korzystać tylko po uprzednim uzgodnieniu.

Oznakowanie szlaków wodnych ściągane jest na szlaku głównym od jeziora Roś w Piszu do rzeki Węgorapy w Węgorzewie. Boje wyznaczające trasę na wodzie znikają także ze szlaków bocznych. Ściąganie znaków potrwa kilka-kilkanaście dni, gdy zostanie zakończony Wody Polskie wydadzą osobny komunikat.

Zdjęcie oznakowania szlaków wodnych nie oznacza zakazu żeglowania. Można to nadal robić z tym, że żeglarze sami będą musieli unikać niebezpiecznych miejsc, np. skrytych pod wodą kamieni, czy mielizn.

Wody Polskie poinformowały, że w związku z remontami występują ograniczenia w ruchu żeglownym na kanałach Mioduńskim, Tałckim i Szymońskim. Tymi kanałami można przepłynąć tylko wtedy, gdy z jednodniowym wyprzedzeniem poinformowane zostaną o tym wyznaczone osoby (telefony dostępne na stronie internetowej Wód Polskich).

Także z jednodniowym wyprzedzeniem należy poinformować o chęci śluzowania na śluzach Guzianka 1, Guzianka 2, Karwik i Przerwanki.

Wody Polskie poinformowały także o wyłączeniu systemu ostrzegania pogodowego.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe pełni dyżur przez cały rok. 

Joanna Kiewisz-Wojciechowska 

Fot.: Wody Polskie 

Pławy ze śródlądowych dróg wodnych
Pławy ze śródlądowych dróg wodnych

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter