Żegluga

Jumbo Shipping i SAL Heavy Lift w nowym, komercyjnym sojuszu Jumbo-SAL-Alliance z flotą 30 cieżarowców konwencjonalnych.

Holenderski armator Jumbo Shipping oraz SAL Heavy Lift, jeden z wiodących w świecie operatorów ciężarowców konwencjonalnych (statków wielozadaniowych przystosowanych do przewozów ładunków ciężkich i wielkogabarytowych), rozpoczynają działalność w ramach spółki joint venture pod nazwą Jumbo-SAL-Alliance. Łącząc swoją flotę i całą działalność handlową, SAL i Jumbo przygotowują się do stworzenia nowej potęgi w sektorze transportu ciężkiego.

Spółka joint venture została zatwierdzona przez niemiecki urząd ds. konkurencji na początku tego miesiąca. Obie firmy mają ponad 90 lat wspólnego doświadczenia, obie są własnością rodzinną i są zarządzane przez rodzinę, a także należą do najbardziej znanych i zaawansowanych technicznie przewoźników ciężkiego transportu na świecie. Należy zauważyć, że zarówno SAL, jak i Jumbo pozostają niezależnymi operatorami i właścicielami statków oraz pozostają aktywnymi markami na rynku.

To duży krok dla obu firm. W ciągu ostatnich kilku lat stawało się coraz bardziej oczywiste, że korzyści płynące ze współpracy znacznie przewyższają tradycyjny sposób prowadzenia biznesu. Nasza baza klientów i zainteresowania zmieniły się, a żeby pozostać skutecznym globalnym graczem w naszej dziedzinie, zawsze trzeba się dostosowywać i wprowadzać innowacje. Nie tylko na poziomie technicznym, ale również handlowym - powiedział Michael Kahn, dyrektor zarządzający Jumbo.

Jumbo i SAL są wysoce komplementarne, zarówno pod względem floty, jak i zasobów ludzkich, zarówno na lądzie, jak i na pokładach statków, jednocześnie dzieląc wiele tych samych wartości w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Ta równość sprawia, że wspólny produkt żeglugowy jest łatwy do łączenia i wprowadzania na rynek, ponieważ klienci mogą oczekiwać produktu wysokiej jakości niezależnie od statku wykonującego przewóz. Tradycyjne skupienie się obu firm na bezpiecznych operacjach i byciu niezawodnym partnerem jest integralną częścią wspólnej pracy.

Naprawdę wierzę, że tworzymy tu coś niezwykłego. Strategiczna współpraca łączy w sobie inżynierskie rozwiązania transportowe ze znaczącą flotą statków do transportu ciężkiego. Jumbo-SAL-Alliance oznacza to, co najlepsze w transporcie ciężkim oraz w kompleksowym transporcie globalnym. Mamy wyjątkowy zespół doświadczonych ludzi, którzy mogą naprawdę tworzyć wartość dla naszych klientów. Od inżynierii do zarządzania projektem w pełnym zakresie, dzięki połączeniu naszych zasobów możemy teraz świadczyć usługi, które dosłownie przewyższają wszelkie inne usługi transportu ciężkiego dostępne obecnie na rynku - powiedział Martin Harren, dyrektor zarządzający SAL i Grupy Harren & Partner.

AL, rel (Jumbo Shipping)

+1 Oj coś tu źle pachnie...
Jakoś dziwnie wychodzą te łączenia/alianse firm żeglugowych !? ...
żeby nie podzielili optymizmu : Ricmeresa, Hansy, Zeamairne itd....chyba że już jest za późno ....
15 kwiecień 2021 : 13:04 Mietek marynrarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9567 4.0367
EUR 4.2903 4.3769
CHF 4.5349 4.6265
GBP 5.0003 5.1013

Newsletter