Żegluga

Od wieków to właśnie na podstawie ciał niebieskich określano pozycję statków na morzach i oceanach. Ta niezwykła sztuka nosi miano astronawigacji. Zobacz na czym polega i w jaki sposób prawa rządzące ruchem ciał niebieskich wyznaczają kurs statków na morzu.

W materiale video przedstawiono m.in. krótko historię astronawigacji, sekstant i sposób wyznaczania szerokości geograficznej, metodę wyznaczania długości geograficznej i podjęto próbę odpowiedzi na pytanie - czy w dobie GPS i zaawansowanej elektroniki, która "na tacy" podaje pozycję statku i inne potrzebne informacje nawigatorzy potrzebują jeszcze tradycyjnej astronawigacji?

 

+1 pogadać dobra rzecz czyli w tym szaleństwie jest metoda.
,,czy w dobie GPS i zaawansowanej elektroniki, która "na tacy" podaje pozycję statku i inne potrzebne informacje nawigatorzy potrzebują jeszcze tradycyjnej astronawigacji?''
Popatrzmy na programy studiów Akademii/Uniwersytetu Morskiego czy jest tam miejsce na naukę Astronawigacji?Zaś omawiany problem wpisuje się w generalny(globalny)problem zmagań Natury ze Sztuczną Inteligencją.Wygrana której z tych opcji gwarantuje czlowiekowi większy zakres wolności?
23 sierpień 2020 : 17:48 Walenty | Zgłoś
+4 Astro w AMW
Zdecydowanie w uczelniach morkich jest miejce i powinno sie znalezc na nauke Astro a nie jakiegos syfu typu Socjologia, Filozofia czy Pedagogika egomac
23 sierpień 2020 : 22:38 Nauka | Zgłoś
+4 Na pewno
Po co astro nie ma na to czasu sekstans już nie jest wymagany na statkach. A natomiast socjologia, psychologia jak najbardziej Tak. Pływamy z wieloma różnymi nacjami i niektórym przydałoby się teoche więcej umiejętności zachowania się w roznonarodowościowych grupach. A sekstans - No cóż świat idzie do przodu.
24 sierpień 2020 : 00:37 Jacrk | Zgłoś
+3 zapytam
'' No cóż świat idzie do przodu.''
A co tam z tego przodu jest,oby nie urwisko?Astronawigacja jest zdecydowanie bardziej proekologiczna.Nie wymaga zaśmiecania przestrzeni kosmicznej i publicznej jakimiś sztucznymi tworami ,którymi nie wiadomo kto zarządza,a o których się mówi ,że w wypadku konfliktu zbrojnego będą niszczone w pierwszej kolejności.I kto to będzie potem sprzątał?Gdzie jest Greta?
24 sierpień 2020 : 05:31 Walenty | Zgłoś
+4 znad urwiska
Liczydła są bardziej proekologiczne niż kalkulatory.
Jeśli dojdzie do konfliktu zbrojnego, to sprzątanie śmieci będzie chyba najmniejszym problemem.
24 sierpień 2020 : 16:28 Tom Markus | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter