Żegluga

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał kolejne pozwolenie na budowę w ramach projektu "Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m" dla Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Tym razem jest to pozwolenie na przebudowę obrotnicy Orli Przesmyk wraz z infrastrukturą hydrotechniczną (zadanie I). Przebudowa obrotnicy Orli Przesmyk planowana jest w ramach przedsięwzięcia dotyczącego pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m z równoczesnym jego poszerzeniem. Zakres przedsięwzięcia obejmuje: wykonanie mijanek, budowę, przebudowę umocnień brzegowych i skarp brzegowych bez umocnień, budowę nowych nabrzeży wraz z infrastrukturą, pogłębienie i poszerzenie obrotnic, modernizację istniejącego oznakowania nawigacyjnego.

Pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin to strategiczna inwestycja polskiego rządu, która wpłynie na dalszy rozwój Pomorza Zachodniego i zdecydowanie poprawi żeglowność rzeki Odry. Dzięki pogłębieniu toru wodnego do portu w Szczecinie będą mogły wpływać zdecydowanie większe statki - przypomina wojewoda Tomasz Hinc – Na Zalewie Szczecińskim prace pogłębiarskie już trwają.

Poprzednie inwestycje w ramach tego projektu uzyskały pozwolenia wojewody 23 marca br. Dotyczyły budowy dwóch sztucznych wysp na obszarze morskich wód wewnętrznych, przebudowy naturalnych, nieumocnionych skarp brzegowych oraz budowy stałego oznakowania nawigacyjnego wzdłuż toru wodnego Świnoujście-Szczecin na Zalewie Szczecińskim.

rel (ZUW Szczecin)

-3 Floating Gardensy
Czy nie ucierpią na tym tworzone od kilkunastu lat floating gardensy . Jest to przecież ogłoszona strategia " STETTIN FLOATING GARDENS . Jak floating gardensy , to nie port !
05 czerwiec 2020 : 21:42 zmartwiony | Zgłoś
+1 psu na budę
Do diabła z Floating Gardensami. Zdadzą się psu na budę. Gospodarka potrzebuje portu, a nie zabawek.
06 czerwiec 2020 : 07:09 niezmartwiony | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter