Żegluga

Aby zwiększyć szanse szpitali lądowych w walce z pandemią koronawirusa, operator wycieczkowców Carnival Corporation & plc zaoferował, aby jego wybrane jednostki służyły jako tymczasowe kliniki. Są to między innymi statki należące do Carnival Cruise Line, Holland America Line, Pricess Cruises i P&O Cruises Australia.

Spółka zaproponowała, aby wycieczkowce były wykorzystywane jako tymczasowe placówki zdrowia dla leczenia pacjentów niebędących nosicielami koronawirusa. Zwiększy to tym samym możliwości szpitali lądowych w zakresie leczenia przypadków COVID-19. W ramach oferty zainteresowane strony zostaną poproszone o pokrycie jedynie niezbędnych kosztów podczas pobytu statku w porcie.

Firma wyjaśniła, że statki wycieczkowe są w stanie zaaranżować do 1000 miejsc, wyposażonych w odpowiednie urządzenia medyczne, w których można leczyć pacjentów cierpiących na inne schorzenia.

Carnival Corporation jest największym na świecie operatorem wycieczkowców, dysponuje 10 brandami firm cruisingowych w Stanach Zjednoczonych, Australii, Azji i Europie (Carnival Cruise Line, Fathom, Holland America Line, Princess Cruises, Seabourn Cruise Line, AIDA Cruises, Costa Cruises, Cunard, P&O Cruises (Australia). W sumie firmy te posiadają 101 jednostek, odwiedzających aż 700 portów na całym świecie.

AL, z mediów

0 Cwane
Trzeba przyznać, że mają cwany management.
Po co ponosić koszta, ciekawe kiedy inne firmy pójda za ciosem :)
20 marzec 2020 : 17:33 Marynarz1234 | Zgłoś
0 A może?
Skoro na lądzie,szaleje wirus a jest sporo ludzi którzy mają szmal , może nie taki który zabezpieczyl by im spokój gdzieś na lądzie np wyspę prywatną , czyli są zdrowi mają pieniądze i chcieliby uciec na morze z daleka od lądu jak na arce przetrwania
Skalkulowana stawka powinna być taka aby jak najdłużej mogli tam być a armator nie dopłacał do interesu
Do tego na odludziu bazy zaopatrzeniowe w żywność , wodę paliwo
Podejrzewam że byłoby spore zainteresowanie
21 marzec 2020 : 16:42 Filip z konopi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter