Żegluga

Polska Żegluga Morska przedstawiła projekt modernizacji nabrzeża przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Zakłada on budowę m.in. domków na wodzie i przystani dla motorówek. Potrzebna jest zgoda miasta, czyli współwłaściciela spółki, do której należy nabrzeże – informuje Radio Szczecin.

Koszt budowy oszacowano na ponad 5 milionów złotych. Jak mówił zarządca komisaryczny PŻM Paweł Brzezicki, inwestycja musiałaby zostać sfinansowana „50:50”, czyli 50 procent miałaby wyłożyć grupa PŻM i 50 procent Miasto.

Za koncepcję projektu odpowiada architekt Krzysztof Bizio. - To, co my dzisiaj przedstawiamy, jest pewnym zawężeniem de facto przestrzeni naziemnej, czyli wymiana nawierzchni i wprowadzenie także elementów małej architektury. Uczynienie tej przestrzeni przyjaznej ludziom, którzy będą w niej przebywać – powiedział na łamach Radia Szczecin Krzysztof Bizio.

Radio Szczecin, AL

+6 A co z pogłębieniem ?
A co z pogłębieniem Odry ? To wstyd, by w tak reprezentacyjnym miejscu nie mogły cumować wszystkie jednostki odwiedzające Szczecin, bo zamulowna w tym miejscu Odra nie jest pogłębiana. Przykładem choćby ostatnia wizyta okrętów NATO, gdy to duńska fregata HDMS Thetis musiala zacumować w głębi portu. Rewitalizację powinna zacząć praca pogłębiarki.
04 październik 2019 : 14:53 Jato | Zgłoś
+2 Skąd kasa?
To bydlę popierane przez pis i morawieckiego,nienawidzi pracowników PŻM ,zabrał pracownikom PŻM odprawy emerytalne drastycznie obniżone i pensję rejsy dłuższe, mi zabral sku.....l ok 40000 PLN,a teraz szasta milionami!
Zaj....c bydlaka,wypasiony leniwy tłusty ryj!
05 październik 2019 : 08:23 Marian | Zgłoś
+2 wały
To projekt godny 10 tysięcznego miasteczka, tu chałupka na wodzie, tam kawałek pomostu, może jeszcze fontanna Nie wiem co zażywają niektórzy z pomysłodawców mający wpływ na wygląd miasta, ale wydaje mi się, że o o wiele lepsze pomysły powstają przy zwykłej wódeczce.. Szczecin jest dużym miastem i potrzebuje projektu, który ożywi ten rejon, nada mu właściwy charakter. Nie wolno dopuścić do prowizorek, one są wieczne. Zwróćmy uwagę na Świnoujście. Tam, zgodnie z koncepcjami urbanistów, wzdłuż nabrzeży miał powstać bulwar , a jest to czego właśnie należało uniknąć. Nie ma dworca morskiego dla białej floty i rzecznych wycieczkowców a nabrzeże na ten cel przeznaczone ogólnie jest zaniedbane (syf). Statki białej floty, stare, smrodzące, totalnie nieekologiczne, niemieckiego armatora cumują wewnątrz portu , tam gdzie miały cumować jachty itp . Na nabrzeżach budki i zabudowa prowizoryczna. ITD
05 październik 2019 : 09:02 Andy | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter