Żegluga

W niemieckiej stoczni FSG w Flensburgu odbyła się uroczystość wodowania nowego promu dla Brittany Ferries. Statek zostanie dostarczony francuskiemu przewoźnikowi w przyszłym roku – pierwszych pasażerów ma przyjąć na pokład latem 2019 r.

Uroczystość z udziałem kilkuset gości odbyła się w ostatni piątek. Wszyscy mogli podziwiać jak kadłub promu Honfleur opuszcza pochylnię. To kolejny kamień milowy w historii budowy tego statku. Znacząca część procesu budowy została już ukończona. Zwodowany konstrukcja posiada już m.in. maszynownię. W kolejnej fazie, która realizowana będzie w nadchodzących miesiącach, dołączone zostaną do niej kolejne olbrzymie elementy, które dostarczone zostaną do stoczni FSG z Polski. Po zakończeniu montażu rozpoczną się prace przy wykończeniu wnętrz. Potem ruszą morskie próby.

Czytaj także: Nadbudówka z gdańskich firm trafi na nowy prom Brittany Ferries

- Honfleur będzie największym i najbardziej ekologicznym promem, który kiedykolwiek pływał pod marką Brittany Ferries. Będzie też najbardziej inteligentnym promem, wyposażonym w nowe technologie, innowacje i wygody - powiedział Christophe Mathieu, szef Brittany Ferries. - To także deklaracja potwierdzająca nasze zaangażowanie w odnowienie floty i długofalowy, zrównoważony rozwój.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter