Żegluga

Jak informuje Radio Gdańsk, Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zapowiedział wczoraj w Tczewie budowę w tym mieście portu rzecznego. – Użeglownienie polskich rzek jest priorytetem dla rządu Prawa i Sprawiedliwości – mówił we wtorek minister.

– W tym roku wszystkie polskie porty przekroczą łączny przeładunek 100 mln ton. Największy udział, bo aż 50 mln, będzie miał w tym Gdańsk. W kolejnych latach liczby będą rosnąć. Aby Trójmiasto mogło komunikacyjnie normalnie funkcjonować, natychmiast musimy budować centra logistyczne, które będą zajmować się przeładunkiem – mówił minister Gróbarczyk.

Minister dodał, że dzięki autostradzie, dobremu połączeniu kolejowemu i drodze wodnej, to miasto jest idealnym miejscem na inwestycję, która miałaby się zająć przeładunkiem zarówno kontenerów, jak i ładunków sypkich. Jego prawdopodobna lokalizacja to rejon obecnego basenu portowego wykorzystywanego niegdyś przez stocznię rzeczną.

Jak czytamy na stronie Radia Gdańsk, inwestycją jest zainteresowany Port Gdańsk, który zlecił już opracowanie studium wykonalności użeglownienia rzeki. Dokument ma być gotowy na przełomie 2019 i 2020 roku.

Więcej >>>

AL, Radio Gdańsk

+1 PT
Do Naszej baliji to moze wplynac jedynie P. Stasiu na pontonie z marketu bo reszta zaraz osiadzie na mieliznie
31 październik 2018 : 19:49 Tczewski radny | Zgłoś
+2 obiecanki
Nasz świetny rząd kumuluje obietnice. Przekop mierzei i milionowe przeładunki w Elblągu. 10 promów dla polskich armatorów. Stocznia Wojenna. Teraz, Tczew "... miasto jest idealnym miejscem na inwestycję, która miałaby się zająć przeładunkiem zarówno kontenerów, jak i ładunków sypkich...". Rozumiem, że "kontenery i ładunki sypkie" byłyby w Tczewie przeładowywane na transport lądowy. A jak się w/w dostaną do Tczewa ? Kolejny PRZEKOP ? Przed wyborami minister może obiecać wszystko bo kto mu zabroni ? To na zasadzie Barei "...nie mamy pana palta i co nam pan zrobi ?..".
01 listopad 2018 : 00:04 maciek2 | Zgłoś
+3 Dalekosiężne plany RP
Ten artykuł to chyba z okazji Niepodległego święta.... a tak serio, dla czytających takie artykuły zwiastujące poprawę w kraju:
1. Obietnice i plany były i będą zawsze bo na tym polega zarządzanie państwem przez rząd
2. Tczew musi mieć najpierw dobre drogi, infrastrukturę drogową itd a potem zając się planowaniem jakiegoś portu
3. Jeśli coś ma przypłynąć do Tczewa z południa Polski to ta "rzeka" musi być zdolna pomieścić min 2 statki mijające siebie, czyli minimum 50-60 m szerokości na całym odcinku lub użycie tzw, zatoczek jak np u sąsiadów na zachodzie.
4. przebudowa lub budowa całkiem nowych mostów nad całą Wisłą, zwiększenie prześwitu lustro wody - przęsło mostu
13 listopad 2018 : 12:00 polskicyrknakolkach | Zgłoś
+3 C.D
5. pogłębienie całej wisły by mogło tam coś pływać oprócz dmuchanych materacy i łódek wędkarskich
6. Tego nie da się zrobić w 5 lat ani w 10, także to nie na nasze czasy a wyzwanie dla nowego pokolenia które pewnie sie złapie za głowe co sie w tym kraju odpierdala....
7. Trzeba mieć czym transportować te towary na rzece, trzeba stoczni rzecznych które będą produkowały te barki, pchacze i holowniki i mini kontenerowce a nie jakieś dziwne zagrania prowadzić ze stoczniami w Szczecinie czy Trojmieście.
8. Prosze was wszystkich, idzie na dobry obiad i dajcie sobie spokój narazie z tym portem w Tczewie
13 listopad 2018 : 12:02 polskicyrknakolkach | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter