Żegluga

Zakończył się etap wytyczania przebiegu kanału przez Mierzeję Wiślaną, teraz rozpoczyna się etap uzyskania pozwolenia na budowę i ogłoszenie przetargu na wykonawcę inwestycji - powiedział we wtorek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

"Dzisiaj mamy niezwykle uroczystą okoliczność wkopania ostatniego słupka geodezyjnego, który wyznacza przebieg kanału przez Mierzeję Wiślaną, jest to absolutnie zgodnie z prawem, ponieważ teren ten jest terenem urzędu morskiego, który może realizować tego typu działania jako przedinwestycyjne. Przed nami kolejny element czyli pozwolenie na budowę i rozpoczęcie przetargu na wykonawstwo" - powiedział Gróbarczyk.

Minister poinformował też, że projekt kanału jest ukończony. "Wiemy jak będzie ten kanał wyglądał, wiemy, w którym miejscu powstanie i w tym momencie możemy w zasadzie rozpocząć inwestycję, oczywiście czekając jeszcze na ostateczną decyzję pozwolenia na budowę" - powiedział Gróbarczyk podczas briefingu prasowego w miejscu planowanego przekopu, z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz kandydata na prezydenta Elbląga Jerzego Wilka.

autor: Łukasz Pawłowski

+2 Tak trzymać!
Jak w topicu :-)
16 październik 2018 : 11:15 Podatnik | Zgłoś
+3 bez komentarza
Oj ludzie jacy wy naiwni jesteście.Korzyści jakie będą mieli okoliczni mieszkańcy i rybacy to nawet nie jest "woda po ogórkach". Co najwyżej dadzą wam popatrzeć jak możni tego świata robią grubą kasę na tej inwestycji a potem obsługi i się bawią pływając jachtami za miliony tam i z powrotem przez kanał. Może przy odrobinie szczęścia kiedyś posłuchacie nagrań z "Królika i krewnych królika"
16 październik 2018 : 15:28 bla bla bla | Zgłoś
+5 Niezbyt mądry pomysł. Delikatnie mówiąc.
Odnoszę wrażenie, że zwykły poseł leczy swoje kompleksy za publiczne pieniądze.
17 październik 2018 : 06:55 . | Zgłoś
+3 rozwój w biały dzień
koniec etapu wytyczania przebiegu kanału przez Mierzeję Wiślaną, teraz czas na uzyskanie pozwolenia na tą budowę oraz ogłoszenie przetargu na wykonawcę inwestycji... kolejna obietnica, a co z poprzednimi??? działające stocznie budujące polskie okręty, nowy prom dla PŻB, można by mnożyć obiecanki ....
17 październik 2018 : 08:49 aka | Zgłoś
0 Pracuje na czarno ;)
[link usunięty]
18 październik 2018 : 08:35 ZUS | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter