Żegluga

Chwila, która była długo wyczekiwana zarówno przez władze Wightlink, jak i przez pasażerów pływających na trasie przez cieśninę Solent, stała się już faktem. Nowy prom przewoźnika kursuje już na trasie pomiędzy Isle of Wight oraz Portsmouth.

Victoria of Wight, czyli zbudowana za 30 milionów funtów (143 miliony złotych) jednostka, przyjęła pierwszych pasażerów w ostatnią niedzielę. Stało się to zaledwie dwa tygodnie po tym, jak dotarła do Wielkiej Brytanii z tureckiej stoczni Cemre.

Jak zauważają komentatorzy, jest to najbardziej zaawansowany, najwygodniejszy i najbardziej ekologiczny prom, jaki kiedykolwiek obsługiwał cieśninę Solent. Statek może korzystać zarówno z konwencjonalnych silników, jak i elektrycznego. Dzięki zastosowaniu napędu hybrydowego, istotnie ograniczona została emisja spalin. Ale Victoria of Wight może się też pochwalić znaczącym ograniczeniem wskaźnika hałasu w porównaniu z pozostałymi jednostkami pływającymi w barwach Wightlink.

Wielu pasażerów, którzy skorzystali z pierwszych rejsów obsługiwanych przez ekologiczny i nowoczesny prom, było zaskoczonych widokiem nowego promu, kursującego na trasie Portsmouth-Fishbourne.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter