Żegluga

Budowa dwóch mostów na Odrze i zabezpieczeń przeciwpowodziowych, a także rozwój infrastruktury transportowej - to główne tezy programu PiS dla województwa opolskiego, zaprezentowanego we wtorek na konferencji w Opolu.

Konferencja z udziałem wicewojewody opolskiej Violetty Porowskiej, szefowej struktur regionalnych PiS poseł Katarzyny Czochary oraz kandydatów tej partii do różnych szczebli samorządu odbyła się na opolskim rynku. Jak podkreśliła Porowska, jest to druga konferencja w kraju, podczas której prezentowano program dla regionu przed wyborami samorządowymi.

"Przez ostatnie trzy lata udowodniliśmy, że PiS jest formacją, która dotrzymuje słowa i realizuje swoje obietnice. Teraz odważnie sięgamy po władzę samorządową. Nie może być tak, że w Polsce na 16 województw, w 15 rządzi Platforma Obywatelska i PSL" - powiedziała Porowska.

Jako główne zadania, które zamierza realizować w województwie po zwycięstwie w wyborach samorządowych Porowska wymieniła budowę dwóch nowych przepraw przez Odrę - w Krapkowicach i Opolu, budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych, lepsze wykorzystanie Odry jako szlaku żeglownego oraz rozwój infrastruktury drogowej poprzez budowę nowych obwodnic w newralgicznych punktach takich miast jak Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Olesno i Niemodlin.

"Chcemy nie tylko bezpiecznie poruszać się po regionie i mieć lepszą komunikację z resztą kraju - chcemy także dobrze i komfortowo mieszkać. Dlatego oferujemy program Mieszkanie Plus. Myślimy o każdym powiecie, a nie tylko o dużych aglomeracjach, jak robiła to Platforma" - wyliczała Porowska.

Według niej, oprócz rozbudowy infrastruktury drogowej, po zwycięstwie w wyborach reprezentacja prawicy w regionie zajmie się także przywróceniem ruchu osobowego na niektórych liniach kolejowych nieczynnych od wielu lat, dzięki czemu mieszkańcy odzyskają możliwość podróżowania koleją m.in. na trasie z Namysłowa do Opola czy z Raciborza do Głubczyc.

"Rozmawiamy z mieszkańcami wielu miejscowości. Wsłuchujemy się w ich głos i po prostu szukamy rozwiązań ich problemów. Dzięki rozmowom i zrozumieniu ważnych dla Polaków spraw wygraliśmy wybory parlamentarne. Teraz idziemy po zwycięstwo w samorządzie" - powiedziała wicewojewoda.

autor: Marek Szczepanik

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter