Żegluga

Podejmowane są działania, które pozwolą przywrócić Wisłę jako ważny punkt komunikacyjny Warszawy. Udrożnienie Kanału Żerańskiego jest pierwszym z nich - powiedział w piątek dziennikarzom kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

"Wreszcie są podejmowane działania, które pozwolą na to, aby w sposób poważny myśleć o Wiśle, bo tak powinno być zawsze. Mamy tutaj wiele lat zaniedbań i musimy to zmienić. Duże miasta, duże gospodarki, metropolie przez środek których przebiegają rzeki, jeziora, potrafią wykorzystać to jako swój atut. Warszawa przez wiele lat to zaniedbała i musimy wrócić znów do czasów, kiedy Wisła stanowiła ważny punkt komunikacyjny dla mieszkańców Warszawy" - powiedział Jaki.

Przypomniał, że udrożnienie Kanału Żerańskiego to tylko element planu, który pozwoli przywrócić możliwość żeglowania mieszkańcom Warszawy - na jeziora mazurskie.

Wcześniej prezes Wód Polskich Przemysław Daca powiedział, że kolejnym etapem modernizacji połączenia wodnego Warszawy i Mazur będzie przywrócenie dla żeglugi Narwi i Pisy.

autor: Łukasz Pawłowski

+3 Obiecanki, czy cacanki ?
Oczywście Jaki zrobi wszystko, również przywróci Wisłę Warszawie. Będzie tak skuteczny jak wtedy gdy tworzył nowelizację ustawy o IPN i jest tak wiarygodny, jak PiS ratujący państwowe stocznie i odbudowujący PMW. Nikt wam tyle nie da, ile my wam obiecamy,
03 sierpień 2018 : 15:09 Jato | Zgłoś
0 jaki ?
Jaki wszystko może ......OBIECAĆ !
05 sierpień 2018 : 12:49 maciek2 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.444 4.5338
EUR 4.6156 4.7088
CHF 4.6771 4.7715
GBP 5.3356 5.4434

Newsletter