Żegluga

Firma DFDS, która przejęła tureckiego operatora promowego – U.N. Ro-Ro – poinformowała o uruchomieniu nowego połączenia na nowym dla siebie rynku. Już niedługo należy się również spodziewać nowych inwestycji.

Promy w barwach U.N. Ro-Ro rozpoczęły obsługę połączenia pomiędzy tureckim portem Pendik a Triestem z postojem w Patras, czyli najważniejszym portem w południowo-wschodniej części Grecji. To stwarza nowe możliwości transportu ładunków z/do Grecji i Turcji, a także z Grecji do pozostałych regionów Europy.

Operator będzie realizował kursy na tej trasie dwa razy w tygodniu. DFDS zapowiedziało, że w dalszej perspektywie, przy sprzyjających okolicznościach, niewykluczone jest zwiększenie częstotliwości wykonywanych rejsów do trzech tygodniowo.

Dzięki współpracy z Grimaldi Lines, klienci U.N. Ro-Ro mają mogą skorzystać z opcji przeładunku towaru na statki płynące z Patras w kierunku włoskich portów w: Wenecji, Bari, Ankony, Rawenny, Genui, a dalej także do: Hiszpanii, Tunezji czy Maroka.

DFDS przygotowało też specjalną ofertę dla klientów którzy chcieliby skorzystać z opcji połączenia intermodalnego na trasie Patras-Triest. Pierwsza rezerwacja na kolejowy transport ładunku na trasie z/do Triestu jest bezpłatna.

Oprócz tego firma poinformowała o planowanych inwestycjach, mających związek z rozwojem marki U.N. Ro-Ro po przejęciu jej przez DFDS. Jeszcze w tym roku dwa należące do operatora statki mają zostać wydłużone, co pozwoli na zwiększenie podaży, a także poprawę efektywności wykonywanych operacji.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter