Żegluga

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA poinformował, że prom Cracovia już w minioną sobotę, 30 czerwca, wyruszył w pierwszy rejs na duńską wyspę Bornholm.

Statek Cracovia będzie pływać ze Świnoujścia do portu w Rønne, w każdą sobotę do 25 sierpnia br. włącznie. Podróż promem w jedną stronę będzie trwała 5 godzin.

- Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie linii w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów - powiedział Piotr Redmerski, prezes zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Ostatnie rejsy na tą duńską wyspę promem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA odbywały się w roku 2010. Do Rønne pływał wówczas prom Pomerania, który na stałe był eksploatowany na linii Świnoujście-Kopenhaga.

14 kwietnia br. odbył się rejs techniczny promu Cracovia na Bornholm, podczas którego wykonano próbne dopasowanie urządzeń technicznych jednostki do nabrzeża w Rønne. Do dyspozycji gości na promie znajdują się: Restauracja pod Żaglami, Driver's Club, Kawiarnia pod Żaglami umiejscowiona w części dziobowej, bardzo klimatyczny Bar Corsario, sklep oraz kącik dziecięcy. Dla młodszych pasażerów na pokładzie promu zostały zorganizowane animacje, gry i zabawy, które będą prowadzone przez animatora. 

Cracovia może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ok. 124 samochody ciężarowe. Niewątpliwą ciekawostką promu jest kolorowa grafika na dziobie, przedstawiająca wieloryba. Graffiti o powierzchni blisko 1000 m2, nawiązuje do witraży Stanisława Wyspiańskiego, który żył i tworzył w Krakowie. Do jego stworzenia zużyto 275 litrów farby w 8 kolorach.

rel (Polferries)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.444 4.5338
EUR 4.6156 4.7088
CHF 4.6771 4.7715
GBP 5.3356 5.4434

Newsletter