Żegluga

Wiadomo już na jakiej trasie będą kursowały dwa kolejne nowe promy serii E-Flexer, które dla powstają w Chinach. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, będą one obsługiwały serwis Liverpool-Belfast.

Firma Stena Line zdradziła niedawno, na której trasie będzie służyć pierwszy z supernowoczesnych promów, które powstają w chińskiej stoczni Avic International. Przewoźnik ujawnił, że pierwsza jednostka trafi na linię Holyhead-Dublin. Już wtedy szef Stena Line, Niclas Mårtensson zdradził, że kolejne dwie nowe jednostki, które budowane są w Chinach, będą prawdopodobnie obsługiwać linię pomiędzy Anglią a Irlandią Północną. Informacja ta została już potwierdzona. Jednostki numer dwa i trzy trafią na trasę Liverpool-Belsfast na przełomie lat 2020/21.

- To znaczące wzmocnienie dla naszego popularnego serwisu Belfast-Liverpool - powiedział Paul Grant ze Stena Line. - Te dwa nowe statki będą największymi, jakie kiedykolwiek działały na trasie pomiędzy Belfastem a Liverpoolem - pozwolą na zwiększenie przestrzeni ładunkowej dla frachtu oraz pojemności dedykowanej podróżnym. Pozwolą też na zwiększenie standardów serwisu.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter