Żegluga

Porty w Ystad i Trelleborgu przejdą warte setki milionów euro remonty - szwedzkie władze chcą je dostosować do coraz większego ruchu promów płynących z Polski.

Okazuje się, że z roku na rok Szwecję odwiedza coraz więcej pasażerów. Ze Świnoujścia, Kołobrzegu czy Trójmiasta w podróż po Skandynawii wyruszają też miliony TiR-ów rocznie.

W ubiegłym roku promem z Ystad do Polski i na Bornholm podróżowało ponad 2 miliony 100 tysięcy osób. To nowy rekord. Szwedzi szacują, że do 2030 roku ruch pasażerski tylko do Polski wzrośnie do 3 milionów osób. Aby zapewnić odpowiednią infrastrukturę, port w Ystad zostanie rozbudowany.

Więcej >>>

Radio Szczecin

+8 Unity się ruszy do boju?
Wszystko fajnie, tylko ruchów Unity Line - największego polskiego operatora nie widać w ogóle. Polferries za chwilę wprowadza drugi prom w ciągu roku a oni stoją i ruszyć się nie chcą. A podobno zysk PŻM za zeszły rok to 117 mln zał :) Może by zatem w końcu wprowadzić jakiś prom do Trelleborga nim nas TT poobstawia z każdej strony.
09 maj 2018 : 10:01 Don Marinero | Zgłoś
+5 A TT nie śpi
A w niemieckich mediach już chodzą pierwsze pogłoski, jakoby wydłużony Peter Pan miał jeszcze w tym roku trafić na linię ze Świnoujścia i zastąpić tam Nilsa. Dzięki temu TT zwiększy o ponad połowę możliwości swojego załadunku z polskiego portu. Równolegle z nimi pływa Unity i nie inwestuje ani grosza w nowe jednostki, czy nawet używane z większym tonażem. Jedynie Euroafrica wprowadzi (swoją drogą jestem ciekawy kiedy) Galileusza#2, a PŻM co? Patrząc też na sposób prowadzenia polityki przez Unity, gdzie nasze promy większość dnia stoją przy koi, gdzie TT wozi pasażerów do 4 rejsów na dobę, to my sami zamykamy sobie drogę do pozycji lidera.
Polferries się rozwija i to bardzo dynamicznie. Aż miło patrzeć, że do grona "polskiej floty" wciąż dołączają nowe jednostki, i to wcale nie takie stare i wyeksploatowane. Czekam tylko na jakikolwiek ruch Unity, bo drzemie w nich największy potencjał rynkowy, mając tyle promów i odejść.
09 maj 2018 : 14:03 Drenut | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2996 4.3864
EUR 4.5752 4.6676
CHF 4.7453 4.8411
GBP 5.2718 5.3784

Newsletter