Żegluga

W komunikacie wydanym 2 kwietnia Ocean Network Express Pte. Ltd. (ONE) ogłosił o rozpoczęciu swojej działalności w biznesie przewozów kontenerowych z dniem 1 kwietnia br.  

Ocean Network Express (ONE), z siedzibą w Singapurze, powstał przez integrację działalności trzech japońskich przewoźników morskich - Kawasaki Kisen Kaisha, Ltd ("K" Line), Mitsui O.S.K. Lines, Ltd (MOL) i Nippon Yusen Kabushiki Kaisha (NYK). 

Połączone siły trzech japońskich armatorów dają w efekcie operatora zajmującego szóste w świecie miejsce wśród największych morskich przewoźników kontenerowych według rankingu "Alphaliner Top 100" - za Maersk Line, MSC, CMA CGM, COSCO i Hapag Lloyd, a przed Evergreen Line, OOCL, Yang Ming i PIL.

Partnerzy w nowym przedsięwzięciu postanowili zapewnić swojej flocie rozpoznawalność na rynku dzięki docelowemu "odważnemu" malowaniu statków i kontenerów na jaskrawo-różowy kolor.

Firma ma nadzieję odpowiedzieć na wymogi klientów zapewniając wysokiej jakości, konkurencyjne morskie przewozy kontenerowe dzięki konsolidacji, efektowi synergii i ulepszeniom światowej sieci połączeń i usług trzech znanych od dawna na rynku armatorów.

Jak podano w oficjalnym komunikacie - integracja pozwala ONE wybrać i zastosować w nowej strukturze najlepsze praktyki od każdego z trzech partnerów - założycieli nowego operatora i wykorzystać połączoną zdolność przewozową ich flot kontenerowców na poziomie 1 440 000 TEU. 

Nowy przewoźnik oferuje 85 morskich serwisów kontenerowych (linii) i sieć połączeń z ponad dwiema setkami najważniejszych portów świata (lista serwisów dostępna jest pod adresem: www.one-line.com/en/routes/current-services).

Data faktycznego rozpoczęcia działalności ONE zgadza się z harmonogramem nakreślonym w chwili utworzenia firmy, które miało formalnie miejsce 7 lipca 2017 roku. 

rel (ONE), PBS

ONE
ONE

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter