Żegluga

Nicole Langosch ma 34 lata i właśnie objęła stanowisko kapitana na statku wycieczkowym AIDAsol, niemieckiego armatora AIDA Cruises. 

- Praca w firmie umożliwiła mi wykonywanie wymarzonego zawodu. Z niecierpliwością czekam na pierwsze dni na pokładzie AIDAsol – mówiła Langosch. – Jestem też świadoma wielkiej odpowiedzialności jaka będzie na mnie spoczywać. 

AIDAsol pływa obecnie między Wyspami Kanaryjskimi i Maderą. 25 marca kapitan Langosch poprowadzi statek do Hamburga, skąd 7 kwietnia wyruszy w rejs do Europy Północnej i Norwegii. 

Kapitan Langosch pracowała wcześniej dla firmy z branży transportu kontenerowego w Oakland w Nowej Zelandii, a jej pierwszy staż morski odbył się na statku kontenetowym. Langosch zajmowała różne stanowiska na statkach floty AIDA przez ostatnie dziesięć lat. 

AIDA Cruises zatrudnia obecnie 14 kobiet oficerów.

AIDA Cruises jest częścią Carnival Corporation & plc, największego na świecie koncernu cruisingowego. W swym portfolio posiada kilka najbardziej znanych na rynku wycieczkowych marek jak m.in.: Carnival Cruise Lines, Costa Crociere, Cunard Line, Holland America Line, Ibero Cruises, Ocean Village, P&O Cruises, P&O Cruises Australia, Princess Cruises, Seabourn Cruise Line.

AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter