Żegluga

Nowoczesny, niewielkich rozmiarów katamaran obsługiwany przez Watten Fährlinien GmbH wyposażono w produkty Becker Marine Systems, które imponują wysokim poziomem przyjazności dla środowiska.

Poprawa środowiska naturalnego od wielu lat jest ważnym i często poruszanym tematem w branży żeglugowej, zwłaszcza jeśli dotyczy regionów znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, jak np. Morze Wattowe. Na jakość środowiska naturalnego mają wpłynąć m.in. nowoczesne koncepcje napędowe od Becker Marine Systems zastosowane na nowym, niewielkim promie Liinsand firmy Watten Fährlinien GmbH. 

- Cel, którym jest ekologiczna eksploatacja statku, osiągany jest poprzez zastosowanie najnowocześniejszych silników o obniżonych emisjach substancji szkodliwych, nowo-opracowanego, hybrydowego systemu przeniesienia napędu i wysoko-wydajnych akumulatorów - przyznał Dirk Lehmann, udziałowiec firmy Watten Fährlinien GmbH i dyrektor zarządzający Becker Marine Systems, firmy która opracowała system akumulatorów Compact Battery Rack COBRA.

Becker Marine Systems produkuje system akumulatorów COBRA, który oparty jest na wydajnych ogniwach litowych i specjalnie zaprojektowanych, na potrzeby transportu morskiego, w nowych zakładach produkcyjnych w Winsen (Luhe), w pobliżu siedziby głównej lidera na rynku światowym w zakresie wysokowydajnych sterów i energooszczędnych rozwiązań. 

- Marka COBRA imponuje swoją lekkością i kompaktowością - mówi Lehmann. - W porównaniu z konwencjonalnymi dostawcami akumulatorów jesteśmy liderem pod względem ciężaru i wymogów przestrzennych. 

Nowa, "wodna taksówka" wykorzystuje dwa hybrydowe układy napędowe z silnikiem wysokoprężnym z dwoma śrubami, dwoma sterami Beckera i dwoma układami akumulatorów o mocy 50 kilowatogodzin. - Prototyp naszego nowego produktu COBRA pokazuje, że statki w porcie mogą być eksploatowane bezemisyjnie - mówi Lehmann.  

Liinsand o długości 18,8 m i szerokości 7,20 m jest katamaranem przewożącym do 50 pasażerów przez Morze Wattowe z maksymalną prędkością 16 węzłów. Przy zanurzeniu zaledwie 1,35 m, Wattentaxi jest praktycznie niezależny od pływów.

AL, rel (Becker Marine Systems GmbH)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter