Żegluga

17 stycznia 2018 roku minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał Przemysława Dacę na stanowisko prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Dotychczasowemu zastępcy dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej w MGMiŻŚ akt powołania na nowe stanowisko wręczyli sekretarz stanu w MGMiŻŚ Jerzy Materna oraz podsekretarz stanu w MGMiŻŚ Anna Moskwa. W przekazaniu dokumentów w siedzibie Wód Polskich w Warszawie uczestniczyli zastępcy prezesa Wód Polskich Iwona Koza i Mateusz Balcerowicz oraz dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Andrzej Kulon.

– Cieszę się, że osoba z tak dużym doświadczeniem przejmuje to stanowisko – powiedział wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna po przekazaniu aktu powołania nowemu prezesowi Wód Polskich.

– Dziękuję ministrowi Markowi Gróbarczykowi za zaufanie. Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne wyzwania przede mną stoją – zapewnił Przemysław Daca. – Na początku należy podjąć działania, by dostosować funkcjonowanie Wód Polskich do nowej ustawy Prawo Wodne oraz celów i strategii MGMiŻS – dodał. Nowy prezes podziękował też swoim zastępcom za dobre przyjęcie oraz stwierdził, że liczy na owocną współpracę z kierownictwem i pracownikami Wód Polskich.

– Jako wicedyrektor Departamentu Żeglugi Śródlądowej był wspaniałym organizatorem wielu ważnych dla żeglugi tematów, potrafił przekonywać do żeglugi i gospodarczego wykorzystania rzek największych oponentów – ocenił dr Jan Pyś, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Podkreślił, że „z ogromną przyjemnością” odebrał informację o nominacji Pana Dyrektora Przemysława Dacy na stanowisko prezesa Wód Polskich. – To ogromna szansa dla naszych rzek i gospodarki wodnej – dodał.

– Bardzo cenię wiedzę i doświadczenie prezesa Dacy – stwierdził prezes stowarzyszenia „Odrą w świat” Zbigniew Antonowicz. – Ma on świetny ogląd gospodarki wodnej w Polsce. Jego doświadczenie jest ogromnym kapitałem, które pozwoli mu łatwiej pewne aspekty poprawić, a inne przyśpieszyć – dodał. Zbigniew Antonowicz wyraził też nadzieję, że nowy prezes Wód Polskich będzie chętnie korzystał z doświadczenia organizacji takich jak stowarzyszenie „Odrą w świat”.

Prezes Przemysław Daca jest magistrem inżynierem ochrony środowiska. Pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie zajmował się ochroną środowiska oraz gospodarką ściekową. Następnie przez ponad 10 lat w Ministerstwie Transportu i Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zajmował się żeglugą śródlądową oraz śródlądowymi drogami wodnymi na stanowiskach dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu. Od wielu lat współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za gospodarkę wodną w zakresie utrzymania i modernizacji śródlądowych dróg wodnych.

rel (MGMiŻŚ)

+6 A podwyżki dla administracji morskiej?
Tworzy sie kolejne etaty a niestety pracownicy administracji morskiej nadal bez podwyżek,podwyżek których nie widzimy od kilku lat.Premier Morawiecki wszędzie gdzie tylko można "pieje"jak to dobry mamy budżet.Tylko co z tego Panie Premierze.Ja i wielu prcowników administracji morskiej nic z tego nie mamy.Wręcz przeciwnie.Dokłada nam sie wiele obowiazków.Wymagania ogromne wobec prcowników,ale pieniedzy żadnych w zamian nie dajecie.Juz zwykły pracownik np.Biedronki na statrt ma wieksze pieniadze niz my ,ludzie z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem.Ludzie z Urzędów Morskich odchodzą.Obudzicie sie rządzacy z reka w nocniku.Sami będziecie robić.
18 styczeń 2018 : 09:41 Jan B | Zgłoś
+4 podwyżki
Masz rację kolego.Premier wokół wszędzie mówi jak to wszyscy lepiej zarabiają ile to w firmach ludzie zarabiają.U nas w Gdyni kilku kolegów odejdzie w najbliższym czasie.Z tego co wiem od koleżki ze Szczecina tez ludzie planują odejścia.PeOwcy robili nas w trąbę i co teraz Ci nastepni?Jak znam życie przed wyborami w nastepnym roku będą wchodzić nam w tyłki.Ale ludzi z doświadczeniem juz nie będzie.
18 styczeń 2018 : 16:41 Jerzy | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter