Żegluga

W siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się I spotkanie Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Morza 2018 z udziałem Anny Moskwy – podsekretarz stanu.

Przedstawiciele resortu przedstawili stan przygotowań oraz koncepcję tegorocznych obchodów Światowych Dni Morza, organizowanych przez MGMiŻŚ we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską (ang. International Maritime Organization, IMO), organizacją wyspecjalizowaną systemu Narodów Zjednoczonych. Wydarzenie odbędzie się w dn. 13-16 czerwca br. w Szczecinie.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Gdańsk, Gdynia oraz Szczecin-Świnoujście, władz Akademii Morskich w Gdyni i Szczecinie, Polskiej Żeglugi Morskiej, MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, Polskich Terminali SA, Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego oraz Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Zebrani dyskutowali m.in. o przedstawionych przez MGMiŻŚ propozycjach tematów wiodących, wokół których mają być zorganizowane Światowe Dni Morza 2018 – Green shipping, Connected shipping, Digital security, Modern ships oraz Arctic route.

Przedstawiciele resortu wyrazili przekonanie, że wydarzenie wpisze się w tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również będzie stanowić bardzo dobrą okazję do promocji wizerunku kraju za granicą oraz polskiego potencjału w sektorze związanym z gospodarką morską.

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter