Żegluga

Flota EuroAfrica Shipping Lines (ESL) wzbogaciła się o kolejny statek w ramach programu odnowy floty, zaplanowanego na lata 2015-2020 - poinformował "Kurier Szczeciński". Chodzi o wielozadaniowy drobnicowiec Africaborg, któremu nowy właściciel nadał imię ESL Australia

Jak czytamy na stronie "Kuriera Szczecińskiego", Euroafrica zakupiła statek od holenderskiego armatora Royal Wagenborg, tak, jak poprzednie, bliźniacze jednostki Asiaborg (ESL Europa) i Australiaborg (ESL Africa). Statek (dł.: 143 m, szer.: 21,5 m) przebywa obecnie w Tallinie, i jak zapowiedział na łamach "Kuriera Szczecińskiego" Jacek Wiśniewski - dyrektor naczelny Euroafrica, statek prawdopodobnie w przyszłym tygodniu popłynie w swój pierwszy rejs do Afryki. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Euroafrica wzbogaciła się także o inną jednostkę z rynku statków używanych, wielozadaniowy drobnicowiec BBC Ems, nazwany później ESL America. Statek o nośności ok. 17,5 tys. t wszedł do eksploatacji w barwach ESL w listopadzie ubiegłego roku. Nowy nabytek cypryjskiego armatora, z centrum zarządzania flotą w Szczecinie, pozyskano głównie z myślą o wzmocnieniu potencjału przewozowego Linii Afryki Zachodniej. 

Jak pisze Kurier Szczeciński, armator w ciągu dwóch lat otrzymał cztery nowoczesne, dziesięcioletnie jednostki o nośności 17,5 tys. ton, które zastąpiły sześć, średniowiekowych drobnicowców typu "Sokół". 

Kurier Szczeciński, AL

+6 esl
sredniowiekowe...........to byly stare,zajechane graty.Tylko dzieki temu ,ze byly budowane w Japonii trzymaly sie jako tako.Nie byl to zaden typ sokol (nomenklatura euroafrici) tylko drobnicowce mpp typ L-gracht-swietna konstrukcja,holenderskiego biura projektowego,budowana wielkoseryjnie w Japonii,potem w Turcji i chyba gdzies jeszcze,powstalo kilkadziesiat statkow typu L-gracht.pozdrawiam
19 wrzesień 2017 : 09:20 mm | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter