Żegluga

Ex Silesia trzyma się nieźle i dostała właśnie zatrudnienie na Wyspach Owczych. FerryStrandfaraskip Landsins (SSL) z Wysp Owczych wyczarteruje okresowo należący do greckiego armatora prom pasażersko-samochodowy Galaxy. Jest to, znajdujący się w zarządzie European Seaways Inc. z Aten, prom, który pływał w barwach Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jako Silesia.

Statek wyczarterowano na okres jednego miesiąca, jako zastępcę na linię Tórshavn-Tvøroyri, którą opuści, na czas remontu, prom Smyril.

Nowy, tymczasowy rozkład rejsów dla tej linii przygotowany został na czas zatrudnienia Galaxy, z dwoma odejściami z każdego z portów. Ze względu na nieco mniejszą prędkość osiąganą przez byłą Silesię czas podróży w jedną stronę między Tórshavn i Tvøroyri wydłuży się ze 115 minut do 140.

Państwowy armator SSL przewiózł w minionym roku około 242 000 pasażerów i 91 120 samochodów między Tórshavn a Tvøroyri.

Dla greckiego armatora European Seaways, czarter na czas promu Galaxy do operatora SSL z Wysp Owczych, to pierwsze takie zlecenie spoza rynku Morza Śródziemnego.

Prom Galaxy zakupiony przez European Seaways w zeszłym roku, przeszedł minionej zimy remont dokowy i gruntowną modernizację.

Po zakończeniu pracy w czarterze na Wyspach Owczych, Galaxy wróci do Grecji, gdzie po kolejnym odświeżeniu w stoczni, wejść ma na początku lipca na linię łączącą Brindisi, Korfu i Igoumenitsa

Galaxy został zbudowany w 1979 roku dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jako Silesia. Kołobrzeski armator sprzedał ten statek w 2005 roku.

PBS

Fot.: European Seaways

Prom Galaxy:

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter