Żegluga

Już od ponad 3 lata wiadomo, że rozwiązaniem problemu kolejek na przeprawie promowej w Świnoujściu byłoby wybudowanie tunelu. Potwierdziły to ekspertyzy i wyliczenia. Teraz nie ma dnia bez utrudnień i to nie tylko w wakacje.

- Niestety, trzeba opracować jeszcze inne dokumenty - mówi zastępca dyrektora szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Mariusz Mierzwa. - W tej chwili miasto kończy opracowywać dodatkową analizę ekonomiczną, która jest robiona na polecenie Ministerstwa Transportu. Dopiero po tej ekspertyzie będzie można powiedzieć, co dalej z tunelem.

Budowa tunelu, który rozwiązałby problem korków na wjeździe do Świnoujścia może rozpocząć się jednak nie wcześniej, niż za dwa lata, gdy opracowany zostanie nowy budżet unijny. Już teraz wiadomo, że bez wsparcia finansowego z Brukseli się nie obejdzie.

Sławomir Orlik

0 tunel
Po co podgrzewacie zagrzybiały projekt. Tunelu w Świnoujściu nie będzie nigdy. Z wielu powodów. Że to małe miasteczko, że spieprzono sprawę rezygnując z o połowę tańszego mostu otwieranego, że jest cholernie drogi 1,5 miliarda złotych, że ważniejsze są autostrady, drogi ekspresowe, szlaki kolejowe i drogi wodne śródlądowe, że przez gazoport warty ze 3 mld zł nikt już nic nie da temu miastu z budżetu państwa, itd.
13 sierpień 2012 : 09:27 Guest | Zgłoś
0 Tunel w Świnoujściu!
Tomku z taka wizją z pozycji patriotycznej żaby siedź sobie w swoim domku i nie utwardzaj poglądu GDDKiA, która uważa, że co, tunel?, dla Niemców? - zajeżdża nas od razu i w Świnoujściu nie będzie słychać polskiej mowy.
Problem tunelu w Świnoujściu, to problem europejski - szybko i za lekkie pieniądze. Temat, jak ulał do projektu dla Regionu Bałtyckiego, ale cóż? Jeżeli w GDDKiA siedzi ukryta kolumna ..., to tunelu nie będzie. Tunel w Świnoujściu to ważna część ringu turystycznego wokół Bałtyku!, ale ktoś ten projekt w Polsce musi wreszcie rozpocząć, bo tylko Polska go blokuje! Zauważ chłopie, że w Polsce nie byłoby autostrad, gdyby nie EURO 2012, bo co - tranzytowe autostrady w Polsce, dla Niemców i Ruskich?
13 sierpień 2012 : 21:37 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter