Stocznie, Statki

Grupa Tallink będzie miała nowy prom. Firma podpisała właśnie list intencyjny na budowę nowej jednostki. Statek będzie służył do obsługi połączenia Tallinn-Helsinki.

Estoński armator już pół roku temu zdradził, że rozważa budowę nowego promu, a dziś poinformował oficjalnie o rozpoczęciu formalnych działań, które sfinalizowane zostaną powstaniem kolejnego nowoczesnego promu. Przewoźnik podpisał tej nocy list intencyjny ze stocznią Rauma Marine Constructions (RMC). To właśnie ta fińska stocznia będzie odpowiedzialna za zbudowanie statku.

Nowy prom będzie jednostką ekologiczną. Zasilany będzie paliwem LNG, a na pokład będzie mógł przyjąć 2800 pasażerów. Przedstawiciele grupy Tallink zapewnili, że będzie to statek przyjazny środowisku; wyposażony zostanie we wszystkie najnowsze rozwiązania, które zagwarantują, że będzie efektywny pod względem energetycznym. Po zakończeniu budowy ma stać się najbardziej zaawansowanym promem, który obsługuje połączenia na Morzu Bałtyckim.

Budowa kolejnego nowego promu do obsługi połączenia Tallinn-Helsinki stanowi kolejny wkład przewoźnika w rozwój jednego z ważniejszych szlaków komunikacyjnych w Europie.

Więcej >>>

PromySkat.pl

+2 nie powiadomieni?
To nikt nie informował, że stocznia szczecińska buduje promy? "Zbudowała" już kawałek stępki ...
20 październik 2018 : 10:53 x | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2549 4.3409
EUR 4.634 4.7276
CHF 4.6547 4.7487
GBP 5.2397 5.3455

Newsletter