Prawo, polityka

Spotkania przedsiębiorców i rybaków m.in. z sekretarz stanu w MRiT odbędą się w jeszcze w piątek – poinformował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Chodzi o konsultacje związane z pomocą po przedłużeniu zakazu kontaktu z wodami Odry.

Dziś odbędą się co najmniej dwa spotkania. Jedno o godz. 10 prowadzone przez panią minister Olgę Semeniuk z przedsiębiorcami z naszego regionu, będę w nim uczestniczył przez telełącza, przez internet, przedsiębiorcy, o ile mi wiadomo, także – powiedział w piątek dziennikarzom wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, zapytany o to, czy przedsiębiorcy będą mogli liczyć na rekompensaty w związku z przedłużonym zakazem kontaktu z wodami Odry.

Dodał, że rozmawiał w czwartek z sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i dwukrotnie z premierem Mateuszem Morawieckim, "dla którego ta kwestia jest niezwykle ważna, żeby te wypłaty czy ta pomoc finansowa, którą zapowiadał, będąc tutaj na Pomorzu Zachodnim była jak najsprawniej udzielona".

Wskazał, że w piątek także wiceminister rolnictwa będzie rozmawiał z rybakami z Pomorza Zachodniego "o tym, jak tę sytuację zabezpieczyć pod kątem finansowym". Wojewoda dodał, że prawdopodobnie po południu przekaże informacje, jak wygląda sytuacja "jeśli chodzi o zbudowanie pewnego montażu udzielania tej pomocy finansowej". Zaznaczył, że konsultacje z przedsiębiorcami i rybakami, a możliwe, że także z rolnikami służą m.in. ustaleniu wysokości pomocy i trybu jej udzielania.

Zakaz kontaktu z wodami Odry w związku z zanieczyszczeniem rzeki został w czwartek przedłużony do 25 sierpnia. Obowiązuje od ubiegłego piątku.

autorka: Elżbieta Bielecka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter