Prawo, polityka

Wszystkie opcje dotyczące sankcji na Rosję, jeśli zaatakuje ona Ukrainę, w tym gazociąg Nord Stream 2, są na stole - oświadczyła w piątek szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Zachodnie mocarstwa przygotowują wspólnie "bezprecedensowe sankcje" przeciwko Rosji - dodała.

My, Niemcy, jesteśmy przygotowani, aby zapłacić wysoką gospodarczą cenę za to. To dla tego właśnie wszystkie opcje są na stole, także Nord Stream 2 - podkreśliła.

Pomimo nieobecności delegacji Rosji na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, po raz pierwszy od ponad 30 lat, Baerbock wysłała Kremlowi wiadomość: bezpieczeństwo nie może odbywać się kosztem innych - przekazuje Reuters.

Ministrowie spraw zagranicznych państw G7 spotkają się w sobotę w Monachium, aby omówić kryzys wokół Ukrainy. Spotkaniu przewodniczyć będzie niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock.

Grupie G7 przewodzą obecnie Niemcy. W jej skład wchodzą również Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Kanada i Japonia.

Ponadto planowane jest spotkanie ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Ukrainy. Rosja po raz pierwszy od wielu lat nie uczestniczy w najważniejszym na świecie spotkaniu w sprawie polityki bezpieczeństwa.

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa potrwa do niedzieli.

 

Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter