Prawo, polityka

Ambasador Rosji w Warszawie Siergiej Andrejew w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania gazety Izwiestia powiedział, że "apele polskiej minister Anny Moskwy o rozpoczęcie śledztwa antymonopolowego przeciwko Gazpromowi nie mają perspektyw".

"Cały temat relacji gazowych między Rosją a Unią Europejską jest skrajnie upolityczniony, m.in. dzięki wysiłkom polskich urzędników. Wezwania polskiego ministra do śledztwo antymonopolowego przeciwko Gazpromowi, jeśli spróbować starannie zrozumieć sytuację, wygląda bardzo dziwnie i wydaje się nie mieć realnych podstaw, a tym samym perspektyw. Ale, jak pokazuje doświadczenie, to wcale nie oznacza, że z tego dziwnego wezwania nie wyrośnie jakaś kolejna dziwna sprawa przeciwko Rosji” - powiedział gazecie ambasador Siergiej Andrejew.

Jak pisze Izwiestia minister klimatu i środowiska Polski Anna Moskwa na antenie Polskie Radio wyraziła opinię, że Komisja Europejska ma wystarczające argumenty za natychmiastowym wszczęcie postępowania antymonopolowego przeciwko Gazpromowi i musi to zrobić natychmiast. Powiedziała, że będzie rozmawiać o tym z komisarzem UE ds. energii i bronić tego postulatu.

Fot.: pxhere.com 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter