Prawo, polityka

Rosyjska barka konstrukcyjna i do układania rurociągów podmorskich Fortuna, która prowadziła ostatnio budowę gazociągu Nord Stream 2 opuściła wyłączną strefę ekonomiczną Danii na Bałtyku - podał w niedzielę portal gospodarczy RBK. Portal powołał się na dane serwisów internetowych śledzących ruchy statków.

Rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta" ocenia, pisząc o odpłynięciu Fortuny, że zakończyło się układanie rur w wodach Danii.

Barka Fortuna przepłynęła granicę morską z Niemcami i - według "RG" - kieruje się do Zatoki Pomorskiej. W pobliżu znajdują się trzy jednostki pomocnicze pod banderą rosyjską.

W ostatnich dniach operator gazociągu, spółka Nord Stream 2 AG, informował, że Fortuna pracuje nad ostatnimi elementami konstrukcji. Media oceniały, że 23 sierpnia budowa Nord Stream 2 może się zakończyć.

20 sierpnia USA wprowadziły sankcje wobec dwóch firm rosyjskich uczestniczących w budowie gazociągu: Konstanta i Nobility. Media w Rosji oceniały na początku roku, że Konstanta będzie ubezpieczycielem gazociągu Nord Stream 2. Nobility to spółka będąca właścicielem statku Ostap Szeremeta, jednostki pomocniczej uczestniczącej w projekcie. Statek też również został objęty sankcjami.

Z Moskwy Anna Wróbel 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter