Prawo, polityka

Nord Stream 2 jest niemiecko-rosyjskim projektem, który destabilizuje Europę; wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Słowenii Janezem Janszą.

Morawiecki podkreślił na wspólnej konferencji z szefem słoweńskiego rządu, że gazociąg Nord Stream 2 to temat, który w Europie cały czas jest "raną" i "należy załatwić go tak, aby solidarność europejska nie ucierpiała".

Pojawiają się głosy z Niemiec, że nie ma różnicy między molekułą gazu płynącą przez Nord Stream 1 czy Nord Stream 2 w przyszłości - oby nie - a molekułą gazu płynącą przez Ukrainę, Białoruś, Polskę czy Turcję. Otóż jest ogromna różnica. Może nie ma różnicy w składzie chemicznym, ale jest różnica polityczna, społeczna i dla bezpieczeństwa Europy - wskazywał premier Morawiecki.

Podkreślił, że "Nord Stream 2 jest niemiecko-rosyjskim projektem, który destabilizuje Europę i zmniejsza bezpieczeństwo Europy". "Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu, żeby przestały dalej wpływać na faktyczną destabilizację w tej części Europy, bo może być to bardzo groźne dla Unii Europejskiej i dla wielu państw tego regionu" - apelował.

Mateusz Morawiecki apelował też o solidarność w kwestii Bałkanów Zachodnich. "Tutaj również toczą się rozmowy i chcemy, żeby one były kontynuowane. To jest coś, co dla dokończenia procesu integracji Unii Europejskiej, dla zapewnienia fundamentów bezpieczeństwa - także w obszarach zabezpieczenia się przed wielkimi falami migracji... My chcemy bronić kultury europejskiej. Musimy bronić kultury europejskiej" - mówił premier.

Zaznaczył, że przede wszystkim chce bronić kulturę polską "przed wpływami, których my, Polacy, możemy sobie nie życzyć". "Dlatego zabezpieczenie zewnętrznych granic uważamy za tak fundamentalne" - dodał.

autorka: Aleksandra Rebelińska

+1 Mateuszek to kłamczuszek
Pytanie czy mówi teraz prawdę, że wzywa czy kłamie?
22 kwiecień 2021 : 13:26 pon-pon | Zgłoś
-2 Tak trzymać
Brawo, Panie Premierze!
22 kwiecień 2021 : 17:06 MatiM | Zgłoś
-7 A co mu do tego
W sumie niech budują , my mamy gazo port , a chyba będzie rura polska Danią , więc będzie konkurencja , może bardziej się będzie oplacac odkupywac od Niemca gaz, a prąd bym chętnie kupił z bialorusi mają nową atomowke tani prad, Amerykanie to też mordercy , wypuścili wirusa , zastraszaja swoim tv ludność Polski , wciskają eksperyment medyczny, sami czynimy się peryferiach europy
22 kwiecień 2021 : 17:20 romek | Zgłoś
0 Mania wielkości
Gadał dziad do obrazu.......
23 kwiecień 2021 : 07:38 Mat | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter