Prawo, polityka

Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier (CDU) w opublikowanej wczoraj rozmowie z dziennikiem „Handelsblatt” pt. “Minister gospodarki Altmaier walczy o Nord Stream 2” zarzuca krytykom gazociągu Nord Stream 2 niekonsekwencję. Przekonuje, że “gaz jest przeznaczony nie tylko dla Niemiec, ale dla wielu krajów Unii Europejskiej”.

W artykule w „Handelsblatt” czytamy już na wstępie, że mimo próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, minister jest przeciwny odrzuceniu “kontrowersyjnego projektu”.

Problematyczne jest kwestionowanie co kilka miesięcy projektów, które były projektowane przez ostatnie dekady – mówi minister.

Altmaier zarzuca dalej krytykom inwestycji, że nie mówią otwarcie, jaki wpływ na dostawy gazu do Europy będzie miało zatrzymanie budowy gazociągu.

Wszyscy wychodzimy z założenia, że ilość gazu, który Europa musi importować, będzie rosnąć – tłumaczy. Dodaje, że trzeba zadać sobie pytanie, skąd gaz ma w przyszłości pochodzić.

Altmaier przekonuje jednocześnie, że nie można pozwolić sobie na energetyczne uzależnienie od Moskwy.

Dlatego, w razie potrzeby, trzeba być w stanie zastąpić rosyjski gaz. Dlatego prywatni operatorzy zbudują w północnych Niemczech terminale LNG. I oczywiście dalej stawiamy w Niemczech na rozwój energii ze źródeł odnawialnych – dodaje.

Altmaier mówi, że “dostarczany (gazociągiem Nord Stream 2 – PAP) gaz jest przeznaczony nie tylko dla Niemiec, ale dla wielu krajów Unii Europejskiej”, a gazociąg jest sprawą całej Europy i, szerzej, całego Zachodu.

Dlatego będziemy rozmawiać o ewentualnych konsekwencjach także z naszymi partnerami. Nie będą temu towarzyszyły wyprzedzające publiczne deklaracje – ujawnia.

Jak dodaje, przyszłość Nord Stream 2 nie zależy od pojedynczej decyzji, ale od zawsze uważa, że to problematyczne, gdy planowane od dawna projekty stawia się pod znakiem zapytania, gdyż – jego zdaniem – doprowadzi to do sytuacji w której prywatni inwestorzy nie będą się więcej angażować.

Gazociąg Nord Stream 2 jest gotowy w 94 proc., ale od grudnia 2019 roku nie prowadzi się przy nim żadnych prac. Z łącznie 2460 km tworzących go rur trzeba ułożyć jeszcze 150 km, w tym 120 km na akwenach duńskich i 30 km na niemieckich.

0 o to chodzi
hymn państwowy Niemiec.

Das Deutschlandlied (Das Lied der Deutschen)

Deutschland, Deutschland über alles,
über alles in der Welt,
Wenn es stets zu Schutz und Trutze
brüderlich zusammenhält
Von der Maas bis an die Memel,
von der Etsch bis an den Belt.
Deutschland, Deutschland über alles,
über alles in der Welt!


Pieśń Niemiec (Pieśń Niemców)

Niemcy, Niemcy ponad wszystko,
Ponad wszystko na świecie,
Jeśli zawsze dla obrony
Po bratersku są złączone
Od Mozy aż po Niemen
Od Adygi aż po Bełt
Niemcy, Niemcy ponad wszystko,
Ponad wszystko na świecie!
26 wrzesień 2020 : 18:15 kaszub | Zgłoś
-3 Fuerer
Przepiękne.
27 wrzesień 2020 : 09:42 Adolf | Zgłoś
0 przepięknie już było
bua ha ha ..będzie jeszcze piękniej jak powtórzy sie 1945r ...prawda Adolfie ?
15 październik 2020 : 18:14 kaszub | Zgłoś
-3 Rozumiem...
...że to Gazprom próbował otruć Nawalnego rozpoznawalnym na całym świecie jako rosyjski środkiem żeby wstrzymać budowę gazociągu.
27 wrzesień 2020 : 08:32 Barbarus | Zgłoś
-6 Fuerer
Niemcy będą mieć najtańszy gaz na świecie w przeciwieństwie do Polski, a Ukry będą zbierać chrust.
27 wrzesień 2020 : 09:41 Adolf | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter