Prawo, polityka

Marynarze, to wyjątkowa grupa klientów. Zazwyczaj bardzo dobrze wynagradzana, często z dużymi oszczędnościami. Jednak pomimo tych atutów pozyskanie przez nich kredytu może wcale nie być łatwe.

Specyfika ich formy zatrudnienia, otrzymywanie wynagrodzenia tylko w niektórych miesiącach w roku, duża elastyczność w zmianie pracodawców, zmienność waluty dochodu, niestandardowe rozliczenia podatkowe, były i są „przeszkodami nie do przeskoczenia” dla dużej liczby banków. Dodatkowo wprowadzone w ostatnich latach zaostrzenia w regulacjach prawnych, między innymi wymóg zachowania zgodności waluty kredytu z główną walutą dochodu gospodarstwa domowego spowodowały, że liczba dostępnych ofert jest dziś mocno ograniczona.

Rok 2020 nie odmieni tej tendencji. Bardzo wysokie już ceny nieruchomości, oznaki spowolnienia gospodarczego na rynkach zachodnich oraz bardzo niskie stopy procentowe kredytów złotówkowych motywują banki do dalszego zaostrzania warunków udzielania nowych hipotek. Dotyczyć to będzie także kredytów w walutach obcych.

Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się oferty łączenia dochodów walutowych Marynarza z dochodami Małżonki czy Partnerki z pracy w Polsce. Czasami pozwala to na udzielenie kredytu w PLN (pomimo wyższych dochodów w walucie obcej). Jednak wymaga to dokonania bardzo precyzyjnych wyliczeń czy taki wariant będzie w danej sytuacji możliwy, a do tego jest potrzebna pomoc eksperta.

Przy niższych kwotach kredytu (do 200 000 zł), warto przeanalizować także możliwość finansowania kredytem bez hipoteki. Taki produkt niezabezpieczony można uzyskać w ciągu kilku dni, bez przedstawienia dokumentów nieruchomości, bez dodatkowych kosztów wycenienia nieruchomości, ustanowienia hipoteki i późniejszego jej zwalniania oraz dodatkowych zabezpieczeń typu ubezpieczenie pomostowe, na życie, nieruchomości, od utraty pracy, niskiego wkładu własnego itp. W dodatku takie zobowiązanie może być w każdej chwili zamknięte bez prowizji za wcześniejszą spłatę.

Dlatego mając już przeszło 10-letnie doświadczenie w codziennej pracy z Marynarzami z całej Polski, chcielibyśmy zaproponować Państwu pomoc w skutecznym i korzystnym uzyskaniu finansowania dla planowanej przez Państwa inwestycji. Jesteśmy Ekspertami Finansowymi firmy Król i Partnerzy. Chętnie wyliczymy dla Państwa zdolność kredytową, ocenimy możliwość udzielenia alternatywnego kredytowania w PLN lub bez hipoteki, pomożemy oszacować koszty kredytu, skompletować potrzebne dokumenty, a także będziemy wsparciem w sprawach technicznych takich, jak ocena stanu prawnego interesującej Państwa nieruchomości czy kontakt z deweloperem, sprzedawcą lub firmą budowlaną.

Najważniejsze parametry proponowanego kredytu:

- dostępne waluty kredytowania to PLN, EUR, USD, GBP, NOK, SEK,
- możliwość minimalizowania wkładu własnego,
- nawet do 30 lat kredytowania,
- możliwość zastosowania kilkudniowej ekspresowej procedury kredytowej,
- finansujemy transakcje dotyczące zarówno zakupu mieszkania, działki lub domu na rynku wtórnym i pierwotnym, bądź budowy domu na własnej działce,
- tym produktem możemy również refinansować poniesiony wkład własny (również zakup nieruchomości za gotówkę), a także produkty w innych bankach, zarówno kredyty mieszkaniowe, jak i inne zobowiązania.

Dokumenty przydatne do analizy:

- książeczka żeglarska,
- kontrakty marynarskie z 2 ostatnich lat,
- paymenty z 2 ostatnich lat,
- historia wpływów wynagrodzenia z 2 ostatnich lat,

Pełnomocnictwo

Zakup lub budowa nieruchomości i zaciągnięcie kredytu na ten cel wymagają osobistej obecności Klienta, podejmowania wielu czynności, składania dokumentów i oświadczeń. Dlatego myśląc o tego rodzaju inwestycji Marynarz powinien notarialnie ustanowić pełnomocnika, który pod jego nieobecność będzie mógł prowadzić sprawy w jego imieniu. Postęp technologiczny daje wiele możliwości, większość Marynarzy w trakcie rejsu ma ciągły dostęp do Internetu, dzięki czemu my eksperci finansowi możemy przesyłać mu takie dokumenty, jak decyzja kredytowa lub wzór umowy kredytowej. Dzięki takim aplikacjom jak WhatssApp lub Viber możemy na bieżąco telefonować by omawiać wszelkie szczegóły, jednak wszelkie ustalenia swoim podpisem w imieniu Marynarza musi potwierdzić jeszcze jego pełnomocnik, dlatego jego ustanowienie jest tak ważne. Szerzej temat pełnomocnictwa do reprezentowania Marynarza omawialiśmy w artykule, na naszej stronie internetowej: krolipartnerzy.pl/kredyt-dla-marynarza/pelnomocnictwo-dla-marynarza 

Na wiele pytań związanych z kredytem hipotecznym odpowiedzieliśmy na naszym blogu w specjalnym odcinku w formule question & answer zatytułowanym „Kredyt na dom – wszystko, co chcesz wiedzieć”.

Zachęcamy także do śledzenia naszego autorskiego cyklu vlogów i podcastów pt. „Nareszcie Własny Dom”, w którym omawiamy rozmaite tematy związane z zakupem lub budową nieruchomości, kredytem hipotecznym czy zabezpieczeniem finansowym rodziny.

W tej chwili Eksperci Król i Partnerzy prowadzą sprawy rodzin marynarskich nie tylko z okolic Trójmiasta i Szczecina, ale z całej Polski. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i wypracowanym efektywnym ścieżkom procesowania mamy wiele przykładów, że nawet klienci, którzy początkowo sami bez powodzenia starali się o finansowanie, po nawiązaniu współpracy z nami otrzymywali kredyt w bankach, gdzie wcześniej im odmówiono.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Eksperci Finansowi Król i Partnerzy
tel.: 661 677 277
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.krolipartnerzy.pl
facebook.com/krolipartnerzy

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter