Prawo, polityka

Uważamy, że jeśli mamy tak szeroki dostęp do morza, to gospodarka morska musi się rozwijać, nie może być zwijana i już dzisiaj widać, że to jest możliwe - powiedział w czwartek w Gdańsku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podczas regionalnej konwencji partii nawiązał do kwestii rozwoju portów. "W tym roku będzie już w Gdańsku przeszło 50 mln ton (przeładunków). Sądzę, że przeszło 25 mln w Gdyni. Łącznie około 100 mln ton przeładunków, także z innymi portami, około 40 mld zł dochodów dla budżetu. A to przecież można powiększyć, bo na Bałtyku są porty, które mają przeładunek większy niż 100 mln ton, co prawda tzw. masówki, ale mimo wszystko" - wskazał. "Można tę część gospodarki rozwijać i trzeba o tym pamiętać, bo to jest bardzo ważna część gospodarki, a czasem się o niej zapomina" - ocenił prezes PiS.

Jak zaznaczył: "oczywiście stocznie też". "Ostatnio została odkupiona od Ukraińców Stocznia Gdańska. Ja wiem, że to będzie bardzo trudne, ale ona zostanie odbudowana, ona będzie budowała statki, tak jak kiedyś. Także Stocznia Marynarki Wojennej. I tutaj też jestem przekonany, że dojdzie do takiego momentu, w którym ona zacznie produkować bez straty" - zapewnił.

"Trzeba odbudować polską gospodarkę morską. To nie idzie łatwo, ale mimo wszystko musimy to robić z pełną determinacją, bo to może być wielka część naszej gospodarki i to może ogromnie wzmacniać ten rejon nadmorski tutaj na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. To może być także siła napędowa dla gospodarki jako całości i jedno z tych kół zamachowych. Będziemy w tym kierunku zdecydowanie szli, z całą konsekwencją" - zapowiedział Kaczyński.

autor: Marcin Jabłoński, Mateusz Roszak, Robert Pietrzak

-9 Oczywista oczywistość
To, że "ma się rozwijać " to oczywista oczywistość. Tylko, nie wolno jej ośmieszać, a niestety to głównie robi Minister Gróbarczyk i otaczającą to klika karierowiczów, żerujących na naiwności i niewiedzy Ministra.
13 wrzesień 2019 : 04:50 Dog | Zgłoś
-10 Kij & marchewka
Raz jestesmy w Gdansku zakamuflowana opcja niemiecka a drugi przyszloscia przemyslu stoczniowego. Te populistyczne mrzonki o budowie statkow w Polsce mozna miedzy bajki wlozyc. Azja jest bezkonkurencyjna, my mozemy lokalnie budowac niszowe wysokowyspecjalizowane projekty jak do tej pory. Ignoraci jak pislam niech sie trzymaja z daleka od shipping bo potrafia tylko zaszkodzic. Nie majac kapitalu mozemy tylko obserwowac co robia inni. Nasz kapital przejadaja przekupowani wyborcy i nie musza pracowac. Kompletna degrengolada ukrywan przez propaganda sukcesu. Skonczymy jak zbankrutowana Grecja :(
13 wrzesień 2019 : 06:13 Zenek | Zgłoś
-8 Jaro, tak trzeba rozwijać jak budowę promu dla PŻB
Hahaha co za banał, dziwne by wyszedł i powiedział, że trzeba zwijać.
13 wrzesień 2019 : 06:27 Piec | Zgłoś
-11 Niedorozwój gospodarki
1 Sekretarz Edward Gierek byłby dumny z Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ta sama wrażliwość, ta sama przerośnięta wyobraźnia, ta sama ignorancja praw wolnego rynku.
13 wrzesień 2019 : 08:54 Andy | Zgłoś
-10 Było też o Stoczni Gdańskiej
Było też o odbudowie Stoczni Gdańskiej (dzisiaj Stocznia Gdańsk S.A.) i jej niedawnym odkupieniu od Ukraińców. Jarek zapomniał dodać (nie pierwszy raz), że: Stocznię Gdańsk na skraj przepaści doprowadził ówczesny prezes i działacz PiS, były poseł, wiceprezes PZU, kandydat w wyborach na prezydenta Miasta Gdańska, itd. - Andrzej Jaworski. I co ważniejsze, że udziały w SG sprzedał rząd PiS (w 2006 r. mniejszy pakiet i wiosną 2007 r. kolejny, większy pakiet pozwalający zmienić właściciela). SG nie uda się przywrócić do życia, bo nie ma tam kompetentnych ludzi w zarządzie, którzy mieliby jakąkolwiek wizję rozwoju firmy i jej działalności. Co istotniejsze, nie ma tam ludzi do pracy, takich, którzy znają się na swojej robocie. Tyle i tylko tyle.
13 wrzesień 2019 : 09:15 bogumił | Zgłoś
-10 Ponadto
Ponadto nie ma biur konstrukcyjnych. Nasi konstruktorzy (bardzo zdolni) pracują za godziwe wynagrodzenie w zagranicznych znanych biurach projektowych. Najlepsi spawacz, mechanicy są w stocznia Ch prywatnych w Polsce, a również w stoczniach zagranicznych. Ten porąbany tetryk nie wyszedł jeszcze mentalnie z PRLu. Chore pomysły chorego z urojenia mąciciela.
13 wrzesień 2019 : 09:52 Andrzej Stawski | Zgłoś
-15 nie ma ludzi ?
Są, jest załoga i bardzo prężny związek zawodowy właściciel Placu Solidarności (ok. 1000 ludzi), podpora urzędującego w pobliżu właściciela pieska KACPERKA. Prezes powiedział to DADZĄ RADĘ !! Cytując klasyka "aleluja i do przodu".
13 wrzesień 2019 : 18:12 maciek2 | Zgłoś
-20 Robota wre
Prezes już uroczyście rozpoczął budowę przekopu Mierzei Wiślanej, wkopał nawet słupek. Niestety na wkopaniu słupka budowę zakończył. Teraz Prezes zabiera się za budowę statków w Stoczni Gdańskiej. W Szczecinie położono uroczyście stępkę, to dlaczego w Gdańsku nie można położyć ?! Prezesie do roboty !!! A na zdjęciu sami stoczniowcy, aż miło popatrzeć.
13 wrzesień 2019 : 21:58 Jato | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9567 4.0367
EUR 4.2903 4.3769
CHF 4.5349 4.6265
GBP 5.0003 5.1013

Newsletter