Prawo, polityka

Sejmowa komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zarekomendowała w środę odrzucenie wniosku PO-KO o wotum nieufności wobec ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka.

O dymisję wnioskuje Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, zarzucając Gróbarczykowi m.in., że poprzez swoje decyzje i działania wykorzystuje ministerstwo do realizacji interesów politycznych swojego ugrupowania, kosztem powierzonych mu sektorów gospodarki.

Gróbarczyk odpierał zarzuty opozycji, oceniając je jako "absurdalne". "W 2018 roku obroty polskich portów przyniosły 40 mld zł do budżetu - to 4 razy więcej niż za waszych czasów - i przekroczyły historyczny rekord przeładunkowy ponad 100 mln ton" - mówił, zwracając się do posłów PO.

Zdaniem szefa MGMiŻŚ, tak dobre wyniki portów nie są, jak twierdzi opozycja, jedynie efektem rekordowej koniunktury i wcześniejszych inwestycji. "To wypracowali ludzie "dobrej zmiany" - powiedział.

Szef MGMiŻ mówił, że polskie rzeki za rządów PiS trafiły do programu śródlądowych dróg wodnych. Przypomniał też o przyjęciu programu budowy promów "Batory”, który ma na celu ożywienie polskiego przemysłu okrętowego.

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

Fot.: Piotr B. Stareńczak

+4 minister
Osiągnięcia spółek portowych będących prywatnymi podmiotami nie są osiągnięciem ministra. Przypomnę, że minister Gróbarczyk obiecał odbudowę polskich stoczni produkcyjnych, obiecał że te stocznie zbudują promy morskie dla PŻB i PŻM, że to ten minister uroczyście odsłonił na pochylni stępkę (nie będącą stępką) jako dowód na rozpoczęcie realizacji budowy- a projektu promów nie ma do dzisiaj, obiecał , cytuję: udrożnienie ciągu komunikacyjnego, jakim jest żegluga śródlądowa. Cztery lata mijają i co ? I nic. Minister ma się świetnie a stocznie NIE. Tylko programy i programy, a efektów brak.
11 kwiecień 2019 : 07:49 Andy | Zgłoś
+5 Porty
Zgoda. Porty notują ciągły wzrost już od wielu lat, dużo dłużej niż trwają rządy PiS. Inwestycje w porty także są na tym samym poziomie od wielu lat, tu nic nowego czy nadzwyczajnego nie wydarzyło się w ostatnich 4 latach, może poza ciągłym dojeniem portów i wyciąganie z nich kasy na PŻM, stocznie i inne pomysły Ministra.
11 kwiecień 2019 : 09:11 Gryf | Zgłoś
+1 Komisja
Wniosek o odrzucenirr wotum nieufnosci- 16=9 do 7 !!
11 kwiecień 2019 : 10:20 Stary kolejsrz | Zgłoś
+5 realia branzy
Osiagnięcia naszego Mistera w dziedzinie propagandy są znane.
Po tym krótkim newsie prawie wpadłem w zachwyt ale tak dla równowagi zerknąlem do źródeł , czasami jednak
warto polityków sprawdzać , a można np tu:
[link usunięty]

Tych 4x wiekszych wpływów z podatkow nie znalazłem,
pewnie jestem za mało zdeterminowany do dobrej zmiany ale są doskonale widoczne statystyki wielu elementow poletka naszego drogiego Min. Grub.

- budowy statków
- rybołówstwa
- szkolnictwo morskie i nauka

polecam w celu wyrobienia sobie opinii
11 kwiecień 2019 : 16:37 polak mały | Zgłoś
+3 ale buta!
ponieważ pan G. był wszędzie - na tle z dźwigami, suwnicami, kutrami, dziećmi czy biskupami...mówił, przecinał wstęgi, składał ręce, rozkładał uśmiechał się, a to cynicznie (o krytyce opozycji) a to szczerze (o planach dobrego rządu), jednym słowem skupiał uwagę, może dlatego obserwowaliśmy bacznie każdy jego krok. I dlatego nie damy się okłamywać! Co on wygaduje? Jaki wzrost przeładunków? Porty jak były zapyziałe to teraz są nawet gorsze - ilość wizyt statków spadła w 2018, podobnie jak w 2017. Miała być lokomotywa a jest drezyna i to zwalniająca.
Stocznie - bez komentarza, pośmiewisko dla branży
Rybołówstwo - spytajcie rybaków ;o
Edukacja morska i stoczniowa - to zombie który nie wiadomo czy żyje czy nie (zawodów stoczniowych brak a do marynarskich jakoś młodzież nie garnie się)
11 kwiecień 2019 : 20:44 GoG | Zgłoś
+2 No dobra
ale powiedzmy sobie szczerze, że sukcesy ministra Gróbarczyka nie są większy niż te autorstwa poprzedniej władzy, która z równym zaparciem gadając o wolnym rynku budowała grupę MARS usadzając tam wybitnch znafców branży, w efekcie czego ta grupa dziś jest taka, jaka jest. PO powinna spojrzeć w lustro, bo dzisiejsza kondycja stoczni państwowych, to właśnie jej wielka zasługa.
11 kwiecień 2019 : 21:29 MisG | Zgłoś
0 To samo
Jedna banda rozp... druga kontynuuje jej dzieło, chociaż mówi co innego. Ale chyba wszyscy już widzą, że Min. G. to malowany chłopiec to blyszczenia w mediach, a nie do roboty.
12 kwiecień 2019 : 04:32 SSN | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter