Prawo, polityka

Mówimy o powstawaniu trwałych, wyżej płatnych, dobrych, specjalistycznych miejsc pracy; to jest olbrzymia szansa rozwojowa - podkreśliła w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, komentując wpływ przekopu Mierzei Wiślanej na rynek pracy w regionie.

W Polskim Radiu 24 minister powiedziała, że plany budowy przekopu na Mierzei Wiślanej "były zakładane od wielu lat i wcześniej również przez dzisiejszą opozycję były akceptowane, przyklaskiwane".

Rafalska odnosząc się do wpływu tej inwestycji na rynek pracy w regionie wskazała, że "zawsze są to duże szanse dla rynku pracy, ale tych szans rozwojowych jest absolutnie dużo więcej". Oceniła, że rynek pracy w regionie może się "diametralnie zmienić".

"Mówimy tu o powstawaniu też trwałych miejsc, wyżej płatnych, dobrych, specjalistycznych miejsc pracy. To jest olbrzymia szansa rozwojowa i żałuję, że chyba tylko z tego powodu, że realizuje to Prawo i Sprawiedliwość, czy rząd Zjednoczonej Prawicy, jest to dzisiaj kontestowane i krytykowane" - powiedziała minister. Oceniła, że inwestycja nie zagraża walorom turystycznym i przyrodniczym tego terenu.

Według resortu gospodarki morskiej przekop to projekt, który ma znacząco poprawić dostęp do portu w Elblągu oraz zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego na Bałtyk z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. Dzięki temu rozwiązaniu elbląski terminal będzie mógł przyjmować mniejsze ładunki, odciążając porty trójmiejskie. Rozwój tego portu ma sprzyjać powstawaniu nowych miejsc pracy, poprawić walory turystyczne miejscowości położonych nad Zalewem Wiślanym oraz wpłynąć na rozwój gospodarczy całego regionu północno-wschodniej Polski.

Budowa kanału potrwa do 2022 roku, a jej koszt wyniesie ok. 880 milionów złotych i w całości będzie pokryty z budżetu państwa.

autorka: Olga Zakolska

Fot.: Obóz dla Mierzei Wiślanej / facebook 

+53 Wszyscu o tym wiedzą
ale nie chce tego zrozumieć kacapska agentura , która się tu zalęgła i sabotuje wszelkie inwestycje mające strategiczne znaczenie dla rozwoju polski a taka dziedzina jest gospodarka morska , która w Polsce dość skutecznie została ograniczona za pomocą POlitycznej agentury min stocznie , flota liniowa , przedsiębiorstwa rybołówstwa dalekomorskiego , terminale kontenerowe ,które nie są w polskich rękach a to wszystko po to aby Polska nie była konkurencją dla ruskich i Niemców , mentalność jest taka tych kacapów jak to powiedział Trzaskowski po co nowy port lotniczy jak jest w Berlinie to są tacy ludzie na pewno n ie reprezentują polskich interesów narodowych a wszystko w ramach nie bo nie , i chcemy aby było tak jak było.
21 luty 2019 : 13:23 taka prawda | Zgłoś
-64 Zakłamanie „taka prawda” brzmi identycznie jak załganie „dobra zmiana”!
I licz się ze słowami!
A teraz: *****j dziadu!
21 luty 2019 : 14:27 x | Zgłoś
-27 przekop
głebokość zalewu to jest ta prawda z którą pani od 500+ sie mija, tak samo jak każdy zakochany w robieniu tej "godnościowej" inwestycji, bo sensu logistycznego to nie ma żadnego... dziwię się, że branżowy portal podpiera się opiniami ministra opieki społecznej, naprawdę dziwne to jest
21 luty 2019 : 19:12 sebix | Zgłoś
-15 aż się roi
jeszcze nigdy nie było tu tyle jednostronnych komentarzy. Zagłuszają głos rozsądku.
22 luty 2019 : 08:24 ale tu trolli | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter