Prawo, polityka

Polska rozwija się w bardzo dobrym tempie; wierzę, że dalsze inwestycje amerykańskie w Polsce i inwestycje polskiego biznesu w Stanach Zjednoczonych będą się przyczyniały do rozwoju tej sytuacji - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem.

Andrzej Duda mówił na konferencji prasowej, że jednym z tematów poruszonych podczas spotkania z Mikiem Pencem była współpraca energetyczna. "Ta współpraca energetyczna jest tematem bardzo ważnym w naszych wzajemnych relacjach. Dzisiaj mamy już podpisany szereg umów na import gazu skroplonego, czyli LNG, do naszego terminalu w Świnoujściu. W tej chwili trwają prace nad zwiększeniem możliwości pojemnościowych tego terminalu" - mówił prezydent.

"Mamy nadzieje, że prace te zakończą się i przyniosą efekt oczekiwany i planowany w postaci zwiększenia jego pojemności do ponad 7 mld metrów sześciennych gazu rocznie i że duża część tego gazu, który jest do Polski dostarczany, będzie dostarczana właśnie z USA" - podkreślił Duda. Dodał, że w tej kwestii planowane są dalsze działania inwestycyjne.

Innym tematem rozmów była współpraca biznesowa między Polską a USA. "Polska rozwija się w tej chwili w bardzo dobrym tempie, wyniki są lepsze, niż się spodziewaliśmy, nawet lepsze, niż przewidywali analitycy z różnych światowych agencji, więc sytuacja jest bardzo dobra" - oświadczył Duda. Wyraził też nadzieję, że dalsze inwestycje amerykańskie w Polsce i inwestycje polskiego biznesu w Stanach Zjednoczonych się będą przyczyniały do rozwoju tej sytuacji.

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Marzena Kozłowska

+6 Pobożne życzenia prezydenta
Pan prezydent jak zwykle oderwany od rzeczywistości a "przywiązany" do USA niech może pan Duda przejrzy dotychczasowe kontakty z "wielkim bratem" i "inwestycje" jakich doświadczyliśmy w ramach offsetu związanego z pozyskaniem nowego sprzętu choćby samolotów F-16 po dziś dzień nic nie działa jak należy a to że mamy montownię najprostszych wersji helikopterów (składanie blach do kupy) nie jest niczym nadzwyczajnym a tym bardziej podnoszeniem naszego przemysłu na wyższy poziom jak widać po wczorajszym "kontrakcie stulecia" na Himmarsy nic się nie zmieniło na lepsze - przeciwnie będzie gorzej.
14 luty 2019 : 07:15 Ciapuła | Zgłoś
+5 ale
...(składanie blach ALUMINIOWYCH do kupy)...

"...W tej chwili trwają prace nad zwiększeniem możliwości pojemnościowych tego terminalu" - mówił prezydent. "Mamy nadzieje, że prace te zakończą się i przyniosą efekt oczekiwany i planowany w postaci zwiększenia jego POJEMNOŚCI do ponad 7 mld metrów sześciennych gazu rocznie..." - zabraknie w Świnoujściu powierzchni pod zabudowę zbiornikami LNG :-)
14 luty 2019 : 10:55 x | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2888 4.3754
EUR 4.6599 4.7541
CHF 4.6485 4.7425
GBP 5.3111 5.4183

Newsletter